Hemoroidy - problém súčasného človeka?

Hemoroidy - problém súčasného človeka?
Zdroj: bigstockphoto.com

Najstarší záznam o tejto chorobe je staroveký egyptský zápis, ktorým Pharaoh Mikerinos v roku 2500 p. n. l. udelil svojmu doktorovi čestný titul pre úspešnú liečbu hemoroidov. Hippokrates v 400 roku p. n. l. opísal liečbu hemoroidov a fistúl. Metódu Hippokratesovej liečby fistuly v análnej oblasti je možné uplatniť aj dnes a rovnako aj niektoré iné metódy, ako je podviazanie hemoroidov, ktoré on robil trochu iným spôsobom.

Všetci, ktorí mali osobnú skúsenosť s bolestivými hemoroidmi alebo videli, ako môže byť tento problém veľmi nepríjemný a neznesiteľný, pričom je \"odolný\" na takmer všetky lieky, či už pochádzajú z prírody alebo z laboratória. Hemoroidy môžu vyvolať rôzne obavy, dokonca strach z malígneho ochorenia, hoci je to vo väčšine prípadov neodôvodnené. Od rôznych liekov sa najčastejšie očakáva iba dočasné zlepšenie. Úplné vyliečenie sa podarí iba malému počtu pacientov. Bez ohľadu na to, ktorú kategóriu hemoroidov máte, túto chorobu nemožno ignorovať a trpieť.

Aby ste sa úspešne vyliečili, musíme si vysvetliť základné príčiny a príznaky tejto nepríjemnej choroby. Hemoroidy sú opuchnuté žily v análnom otvore, jeho okolí a dolnej časti konečníka. Najčastejšou príčinou hemoroidov sú ťažká stolica, tehotenstvo, genetické faktory, starnutie, chronická zápcha, hnačka, dlhé sedenie a análne infekcie.

Hemoroidy môžu byť vonkajšie alebo vnútorné.

Vnútorné hemoroidy sa objavujú na začiatku análneho kanála, a vonkajšie na análnom otvore. Oba typy hemoroidov vyzerajú ako mäkké hrudky modrastej farby, ktorá je prázdna keď stlačíte prstami. Vo väčšine klinicky zaznamenaných prípadov existujú vnútorné a vonkajšie hemoroidy súčasne. Hemoroidy sú veľmi časté u oboch pohlaví. Polovica populácie vo veku nad 50 rokov má hemoroidy a často sa objavujú už aj po tridsiatke. Často sa vyskytujú aj u tehotných žien. Tlak plodu na túto oblasť a hormonálne zmeny spôsobujú zväčšenie krvných ciev. U väčšine žien, u ktorých sú hemoroidy spojené s tehotenstvom, predstavujú iba dočasný problém.

Vo väčšine prípadov, sa pacienti sťažujú na nepríjemný pocit ťažkosti a pálenie v oblasti konečníka, zatiaľ čo v iných prípadoch je prítomné veľmi silné svrbenie. Často dochádza aj k prasknutiu hemoroidálnych uzlov čo môže viesť k málokrvnosti, ak je krvácanie silnejšie a častejšie. Zápal hemoroidov môže spôsobiť komplikácie, keď sú uzlíky napäté, opuchnuté, červené a veľmi bolestivé.

Hemoroidy vyvolávajú falošnú potrebu stolice a samotné vyprázdňovanie zvyšuje bolesť. Zápalový proces sa môže ukončiť do siedmich dní a znovu sa objaviť po určitej dobe, ale môže pokračovať a môže dôjsť aj k tvorbe abscesu plného hnisu a krvi a jeho následným otváraním do vonkajšieho prostredia a vytvorením análnej fistuly a vredov. Liečba hemoroidov závisí od stupňa ochorenia. Existujú štyri stupne hemoroidov. Hemoroidy prvého stupňa sú menšie, nevypadávajú z análneho kanála a príznaky sú menšie krvácanie, občasné svrbenie a pálenie. Hemoroidy druhého stupňa vypadávajú z análneho kanála pri stolici, ale sa vrátia späť po ukončení vyprázdňovania. V treťom stupni hemoroidy vypadávajú ale je nutné ich zasunúť späť. Často vypadávajú aj pri akejkoľvek väčšej námahe . Na rozdiel od tretieho stupňa, v štvrtom stupni hemoroidov nie je možné ich vrátiť späť do konečníka. Pri liečbe hemoroidov prvého a druhého stupňa stačí klasický prístup. Sú predpísané čípky a masti, odporúča sa diéta so zeleninou a viac ovocia a obilia a zvýšenie príjmu tekutín. Týmto prístupom sa príznaky zmenšia alebo zmiznú. Pri použití balzamu a mastí je veľmi dôležité zloženie prípravku. Dlhoročné skúsenosti ukazujú že návrat k prírodným prostriedkom nie je náhoda. Na rozdiel od syntetických prípravkov, ktoré po určitom používaní poškodzujú sliznicu, prírodné prostriedky nemôžu spôsobiť nežiaduce účinky. Ekobalsam na hemoroidy má vo svojom zložení 10 liečivých rastlín, olivový olej, včelí vosk, propolis a éterické oleje.

V záplave rôznych produktov ktoré sľubujú rýchle a bezpečné vyliečenie je veľmi málo tých naozaj účinných. Jedno je isté: vyliečenie je možné ale nie rýchlo a cez jednu noc. Vytrvalosť ľudí, ktorých trápi toto nepríjemné a rozšírené ochorenie a použitie toho správneho produktu je jedinou zárukou, že hemoroidy sa stanu skutočne minulosťou. Všetkých ktorí hovoria že za 15 dní vyriešia váš problém hemoroidov, netreba brať vážne. K vážnemu problému sa musí pristupovať seriózne. Prírodný spôsob liečby poskytol vynikajúce výsledky aj u pacientov s tretím a štvrtým stupňom.

Hovorili sme s mužom, ktorý bol na prelome tretieho a štvrtého stupňa a 17 rokov trpel na hemoroidy. Príznaky boli závažné. Stolica trvala aspoň 1 hodinu, s veľkou bolesťou a s príležitostným krvácaním. Dve hodiny po stolici musel ležať, aby sa mu upokojili hemoroidy. Jeho denná aktivita bola znížená na minimum. Zdalo sa, že operácia je nevyhnutná. Keďže vyskúšal všetko čo sa na trhu dalo nájsť, náhodou prišiel na nový produkt a rozhodol sa ho vyskúšať, hoci neveril že prinesie zlepšenie. Rozhodol sa pre tento produkt, pretože bol 100% prírodný a bez vedľajších účinkov. Po niekoľkých dňoch pocítil úľavu pri stolici, skončenie zápalu a svrbenia. Po 30 dňoch cítil výrazné zlepšenie. Trvalým používaním dvakrát denne počas 100 dní, hemoroidy, na jeho prekvapenie, prestali byť problémom. Stolica sa stala bezbolestnou a trvá 5 minút.

Po vyliečení hemoroidov treba konať preventívne, aby nedošlo k ich návratu. Návratu hemoroidov sa môže predísť zmenou životného štýlu v zmysle zmeny stravovacích návykov, pridaním viac ovocia a zeleniny a pitným režimom s viac vody (2-4 litre denne). Takáto strava prispieva k vytváraniu mäkšej stolice, čo spôsobuje ľahšie vyprázdňovanie čriev a zníženie krvného tlaku, ktorý, keď je zvýšený, podporuje výskyt hemoroidov.

Pôsobenie EKObalzamu proti hemoroidom je založené na účinnom rastlinnom zložení, ktoré má prírodné antiseptické, protizápalové, anestetické pôsobenie a posilňuje postihnuté tkanivo. Keďže sa okrem bolesti, čoraz častejšie objavuje aj krvácanie, urobili sme balzam s prídavkom propolisu ktorý úspešne a v krátkej dobe zastavuje krvácanie. Výborné výsledky sme dosiahli aj pri probléme akútnych análnych fistúl, ktoré spôsobujú krvácanie počas stolice a veľmi silnú a dlhotrvajúcu bolesť.

Viac informácií o Ekobalzame môžete nájsť na stránke:
http://sk.ekobalsam.eu/hemoroidy/

Autor článku: PR článok

Dátum zverejnenia: