Všetko o pozitívnej energii

Všetko o pozitívnej energii
Zdroj: bigstockphoto.com

Naučte sa udržiavať si čistú a pozitívnu energiu, presadzovať vlastné potreby, vyladiť svoj šiesty zmysel. Nová kniha Všetko o pozitívnej energii je prehľadná a užitočná príručka, ako vnímať svoju energiu a ako si ju udržať v rovnováhe.

Metóda autorky je komplexná a podaná zrozumiteľne. Využívaním pozitívnej energie sa naučíme prekonávať zložitejšie situácie s dôverou, elegantne a s odstupom. Hlavné je žiť v duchovne čistom prostredí a dodržiavať magickú hygienu – chrániť sa pred negatívnymi energiami, vybudovať si ochranný štít. Treba čeliť nižším energiám, nepodliehať škodlivým emóciám a zaviesť si správne návyky, odporúča autorka.

Iba na Zzz.sk si môžete prečítať úryvky z tejto novinky:

Odstránenie neporiadku

Nezáleží na tom, kde a ako často na niečo myslíte, máte k tomu vzťah. Inými slovami, každá myšlienka a každý pocit, spomienka alebo povinnosť je vašou súčasťou. V zjednotenom mori energií, ktoré nazývame existencia, je vzťah ku každému predmetu, ktorý je vaším majetkom, určitou pupočnou šnúrou energie. Ak máte niečo veľmi radi, používate to alebo potrebujete, táto vec k vám vysiela pozitívnu energiu prostredníctvom tejto pupočnej šnúry. (Na ilustráciu: spomeňte si, akú energiu získate z obľúbených topánok alebo z práve opratej mäkučkej bavlnenej plachty.) Ak niečo nemáte veľmi radi, nepoužívate to alebo nepotrebujete, táto vec buď od vás odvádza energiu, alebo k vám vysiela negatívnu energiu. (Teraz si spomeňte na nepatrný, no významný odliv energie, aký pocítite, keď sa prehrabávate v skrini plnej šiat, čo sa vám nepáčia, alebo utierate prach zo škaredého porcelánového kohúta, ktorého ste dostali od príbuzných z partnerovej strany.) Každá nepotrebná vec predstavuje únik energie. Postupne vám to môže znížiť vitalitu a celkovú pohodu.

Kúpele s morskou soľou

Podľa možnosti sa aspoň raz do týždňa okúpte vo vani s morskou soľou, aby ste si energetické telo udržali v dobrom stave. Rozpustite trištvrte až jednu šálku morskej soli vo vani s teplou vodou a seďte v nej najmenej štyridsať minút. Majte poruke veľa čerstvej pitnej vody, ktorou si doplníte tekutiny. Úžasné je, že to funguje tak na fyzickej, ako aj energetickej úrovni. Ak by vaše hmotné a energetické telá boli koberce, bolo by to, ako vyčistiť ich parou.

Špeciálne kúry sebaočisty

Hoci vyššie uvedené vizualizačné cvičenie (alebo nejaké podobné cvičenie) budete vykonávať v podstate každý deň a kúpať sa vo vode s morskou soľou približne každý týždeň, niekedy možno budete potrebovať niečo navyše. Napríklad môžete mať pocit, že nesiete na svojom chrbte problémy niekoho iného alebo ste na seba zobrali mimoriadne ťažké bremeno negativity. Môže sa to prejaviť niekoľkými spôsobmi vrátane (ale nie výhradne) depresie, únavy, zmäteného myslenia, nadmerného trápenia, utkvelých myšlienok, návykov alebo dlhodobých blokov. Ak máte pocit, že pri očiste energetického tela by ste mohli dostať trochu podpory, vyskúšajte jednu z týchto špeciálnych kúr.

Akvamarínová kúra: Noste alebo majte pri sebe akvamarín, ktorý vám pomôže osviežiť a detoxikovať energetické telo. Nezabudnite ho každý deň vyčistiť tak, že ho tridsať sekúnd budete držať pod studenou tečúcou vodou. Vhodná predovšetkým na: problémy so sebavedomím a sebaúctou, depresiu, únavu.

Kúra s esenciou z cesnakových kvetov: Ráno a večer si nakvapkajte štyri kvapky esencie z cesnakových kvetov pod jazyk. Kvetové esencie sú energetická vibrácia kvetu uchovaná vo vode s alkoholom. Nájdete ich na internete a v mnohých obchodoch so zdravou výživou. Vhodná predovšetkým na: celkový pocit nečistoty, odovzdávanie sily iným bytostiam (hmotným alebo nehmotným), oslabené ego, problémy stanoviť si hranice.

Mätová kúra: Pridajte desať až dvadsať kvapiek mätového esenciálneho oleja do prírodného telového šampónu a desať až dvadsať kvapiek mätového esenciálneho oleja do prírodnej neparfumovanej pleťovej vody. Obe fľaštičky potraste, aby sa obsah dobre premiešal. Kedykoľvek sa budete sprchovať alebo kúpať, použite tento telový šampón. Potom použite pleťovú vodu. Vhodná predovšetkým na: málo energie, pocit, že sťahujete svojou negativitou iných, zmätené myslenie, nadmerné obavy, strach, prípadne iné energetické bloky.

Jedzte pozitívne vibrujúce potraviny

Nalaďte sa na to, čo sa vám zdá správne, ale všeobecne povedané, niektoré druhy jedla majú menej pozitívne vibrácie ako iné. Napríklad pokrmy uvedené nižšie zvyčajne prekypujú pozitívnou, iskrivou energiou životnej sily, predovšetkým ak sú organicky pestované:

 • Čerstvé ovocie, sušené (nesírené alebo nesladené) ovocie a čerstvá ovocná šťava

 • Čerstvá zelenina a čerstvá zeleninová šťava

 • Orechy, semená a strukoviny (najmä naklíčené)

 • Celé, nespracované zrná, ako je ovos, quinoa (mrlík čilský) a pohánka (predovšetkým naklíčené)

 • Bylinkový čaj

Na druhej strane potraviny uvedené ďalej majú často nízky obsah energie životnej sily a vyznačujú sa menej pozitívnymi a životodarnými vibráciami:

 • Mäso (predovšetkým neorganické – od zvierat chovaných bez voľného výbehu)

 • Mliečne produkty (predovšetkým neorganické)

 • Vajcia (predovšetkým neorganické – od nosníc chovaných bez voľného výbehu)

 • Želatína

 • Spracovaný cukor

 • Spracovaná múka

 • Neorganická pšenica (integrita jej výživnosti bola narušená exploatačnými poľnohospodárskymi postupmi)

 • Očista priestoru

 • V našom modernom svete nezriedka nadobudneme dojem, že na jednej strane stojí funkčnosť a na druhej krása, alebo existuje praktickosť a potom zase rozmarnosť a tieto dve roviny sa nikdy nestretnú. Samozrejme, všetko je ilúzia. Nič nie je svetské, všetko je magické.

 • Očista priestoru, odveká prax v nespočetných kultúrach – hoci tento termín vymyslela autorka a liečiteľka Denise Linnová – je účinnou metódou na rozptýlenie a premenenie stagnácie aj ťažoby, ako aj na vytvorenie prekrásnych, optimistických, iskrivých energetických podmienok v akomkoľvek fyzickom priestore. Je to jeden z mojich obľúbených magických rituálov, pretože okamžite zjednocuje zdanlivo nesúrodé a nezlučiteľné aspekty existencie (viditeľné/neviditeľné, fyzické/duchovné) a pripomína mi, že nič nie je magickejšie ako moja každodenná realita a môj dom nie je len budova, ale najmä čarovné útočisko. Naplní domov nadčasovou, mimozemskou kvalitou, odstráni ilúzie nesúladu a ukotví ma v nádhere nekonečnej prítomnosti.

 • A keďže už ste zasvätení do duchovnej ríše, prekonali ste náročné začiatky, stretli sa so svojimi Božími pomocníkmi, začali ste vykonávať dôkladnú magickú hygienu a pochopili, čo sú pozemské entity, ste pripravení očisťovať si priestor!


Prečítajte si viac o knihe Všetko o pozitívnej energii.

Autor článku: Vydavateľstvo Ikar

Dátum zverejnenia: