Viete už, komu tento rok darujete svoje dve percentá?

Viete už, komu tento rok darujete svoje dve percentá?
Zdroj: bigstockphoto.com

Opäť nadišiel čas, kedy sa treba rozhodnúť, komu venujete svoje dve percentá z dane. Tieto prostriedky nie sú pre vás žiadnou sumou navyše, sú časťou vášho povinného odvodu. Preto sa oplatí popremýšľať ako a hlavne pre koho ich zužitkujete.

Jednou z alternatív je aj UNICEF Slovensko, mimovládna organizácia, ktorá v tomto roku oslávi už 20 rokov svojho pôsobenia na Slovensku. UNICEF sa od svojho vzniku snaží každý deň pomáhať tým, v ktorých sa ukrýva budúcnosť našej planéty aj nás samých – deťom vo svete, ale aj u nás na Slovensku.

V prípade, že sa rozhodnete presmerovať svoje percentá z dane práve na pomoc a podporu detí, UNICEF vaše prostriedky využije hlavne na realizáciu programov pre deti na Slovensku. Ak premýšľate, prečo práve UNICEF, k darovaniu vás možno inšpirujú výsledky, ktoré táto organizácia dosiahla aj vďaka príspevku z 2% v minulom roku.

Približne 80 detí v núdzi sa denne obrátilo na Linku detskej istoty pri Slovenskom výbore pre UNICEF s prosbou o pomoc. Na linke sa pracuje 24 hodín denne, 7 dní v týždni a jej pracovníci sú pripravení okamžite pomôcť deťom aj rodičom. Jej fungovanie sa už viac krát ukázalo ako životne dôležité.

V roku 2012 tím UNICEF Slovensko navštívil 159 škôl, hovoril s 5 556 žiakmi o ich právach, vyškolil 273 učiteľov a 24 dobrovoľníkov. To všetko s cieľom vzdelávať deti o ich právach a hovoriť s nimi o tom, že nie všetky deti na svete majú toľko šťastia ako my na Slovensku.

Časť z poskytnutých finančných prostriedkov z dvoch percent bude určená aj na potrebnú administráciu projektov UNCIEF vo svete, čím prispejete k ich plynulému chodu. A teda aj vďaka vášmu príspevku, bude môcť UNICEF Slovensko pokračovať naďalej v práci a napĺňať poslanie organizácie.

UNICEF Slovensko svojou prácou dokazuje, že deti vo svete, ale aj na Slovensku sú naozaj prioritou a finančné prostriedky používa na zmysluplné a hodnotné projekty. Rozhodnutím venovať svoje dve percentá práve tejto organizácii, sa môžete stať súčasťou jej projektov.

Všetky potrebné informácie nájdete na https://www.unicef.sk/sk/pomoc/2percenta a v prípade akýchkoľvek nejasností, sa môžete obrátiť aj na samotných zamestnancov UNICEF, ktorí vám ochotne zodpovedajú na všetky otázky.

Autor článku: UNICEF Slovakia

Dátum zverejnenia: