Hemoroidy v tehotenstve

Hemoroidy v tehotenstve
Zdroj: bigstockphoto.com

Hemoroidy sú opuchnuté krvné cievy v oblasti konečníka. Môžu spôsobovať svrbenie, nepohodlnosť alebo priamo bolesť. Pri stolici môžu spôsobovať krvácanie z konečníka.

Hemoroidy sú bežné počas tehotenstva, zvlášť v treťom trimestri. U niektorých žien sa objavia prvýkrát práve počas tehotenstva. A ak ste ich mali aj pred otehotnením, je celkom pravdepodobné, že sa vyskytnú znovu.

Rastúca maternica tlačí na panvové žily a dolnú dutú žilu, veľkú žilu na pravej strane tela, ktorá prijíma krv z dolných končatín, čo môže spomaliť návrat krvi z dolnej polovice tela, čo zvyšuje tlak na žily maternice a spôsobuje, že su viac rozšírené alebo opuchnuté. Zápcha, ďalší častý problém počas tehotenstva, môže tiež vyvolať alebo zhoršiť hemoroidy.

Okrem toho, zvýšenie hormónu progesterónu počas tehotenstva uvoľňuje steny žíl, čo ím umožňuje ľahšie opuchnúť. Progesterón tiež prispieva k zápche, pretože spomaľuje črevný trakt.

Ako sa vyhnúť hemoroidom počas tehotenstva?

Aj keď sú ženy v tehotenstve náchylnejšie na hemoroidy, existujú niektoré spôsoby ako sa im vyhnúť alebo sa ich zbaviť ak ich dostanete:

Vyhnite sa zápche: Jedzte stravu bohatú na vlákniny (celozrnnú stravu, fazuľu, ovocie a zeleninu) a pite veľa vody (osem až desať pohárov denne). Ak máte problémy so zápchou, opýtajte sa svojho lekára o použití vlákninových doplnkov k strave.

Cvičte pravidelne: Kegelové cviky zlepšujú cirkuláciu a posilňujú svaly okolo konečníka, čo znižuje šancu na výskyt hemoroidov.

Vyhnite sa dlhému sedeniu alebo státiu: Ak si vaša práca vyžaduje dlhé sedenie, mali by ste vstať a pohybovať sa po dobu niekoľkých minút aspoň každú hodinu. Keď oddychujete, snažte sa ležať na ľavej strane, aby sa znížil tlak z rektálnej žily a zlepšil krvný návrat z dolnej polovice vášho tela.

EKObalzam proti hemoroidom má vo svojom zložení 12 rastlinných zložiek a prírodné antiseptické, protizápalové, anestetické pôsobenie ktoré posilňuje postihnuté tkanivo a predstavuje účinný prírodný prostriedok proti hemoroidom počas a po tehotenstve. Vďaka svojmu prírodnému zloženiu, nemôže vyvolať žiadne vedľajšie účinky.

Viac informácií o Ekobalzame môžete nájsť na stránke:

http://sk.ekobalsam.eu/hemoroidy/v-tehotenstve/

Autor článku: PR článok

Dátum zverejnenia: