Posielame za vami takmer 2000 odborných kníh

Posielame za vami takmer 2000 odborných kníh
Zdroj: bigstockphoto.com

Národné centrum zdravotníckych informácií zverejnilo ďalšiu zo svojich pravidelných publikácií – Činnosť anestéziológie a intenzívnej medicíny v SR 2011. Publikácia prezentuje údaje o pracovných miestach v odbore, štruktúre pacientov, o spôsoboch aplikácie anestetík, počte výkonov súvisiacich s anestéziologickou starostlivosťou počas hospitalizácie pacientov a v ambulantnej starostlivosti. Slovenská lekárska knižnica, ktorá je súčasťou Národného centra zdravotníckych informácií, opäť prichádza s novinkou. Svojim používateľom sprístupnila ďalšiu online databázu eBook Clinical Collection s viac ako 1 700 odbornými knihami. Všetky tituly sú od popredných vydavateľov z rôznych oblastí lekárskych vied, ošetrovateľstva, príbuzných lekárskych odborov a z praxe praktických lekárov. Skúšobný prístup na 45 dní je k dispozícii prostredníctvom webu www.sllk.sk.

eBook Clinical Collection obsahuje unikátne publikácie, ktoré nie sú dostupné nikde na Slovensku. Vďaka novej službe SlLK ich môžete mať jednoducho a rýchlo kedykoľvek k dispozícii cez web stránku www.sllk.sk. Knihy je možné sťahovať do čítačiek e-kníh a mobilných zariadení.

Najväčší dôraz sa kladie na aktuálnosť titulov. Až 88 % ponúkaných kníh je vydaných od roku 2009 až po novinky. Kolekcia kníh je pravidelne aktualizovaná a dopĺňaná vždy novými a novými titulmi.Slovenská lekárska knižnica získala ocenenie za webové sídlo

Obsah stránky

Návod na vyhľadávanie, či sťahovanie kníh v slovenčine nájdete TU

Okrem novinky majú registrovaní používatelia Slovenskej lekárskej knižnice naďalej možnosť využívať online prístup k špičkovým odborným databázam DynaMed a BestPractice. Lekári sa vďaka službe môžu jednoducho a rýchlo dostať k najaktuálnejším a spoľahlivým medicínskym informáciám založeným na dôkazoch a využiť ich priamo pri kontakte s pacientom.

Databázy slúžia najmä na podporu rozhodovania pre klinickú prax priamo pri jej výkone. Krok za krokom lekárovi pomáhajú pri stanovení správneho postupu vyšetrenia, pri diagnostikovaní a následne pri liečbe, prognózach a prevencii. Obe databázy čerpajú z množstva medicínskych zdrojov a sú pravidelne aktualizované.

Databázy sú prístupné online cez tzv. vzdialený prístup dostupný na web stránke Slovenskej lekárskej knižnice. Do konca júna 2013 je služba pre všetkých registrovaných používateľov knižnice bezplatná.

V prípade záujmu vie Slovenská lekárska knižnica sprostredkovať aj prezentácie databáz DynaMed a BestPractice lekárom priamo v zdravotníckych zariadeniach.

To však nie je všetko. Slovenská lekárska knižnica má v ponuke aj ďalšieho online pomocníka pri vzdelávaní zdravotníkov, či medikov. Konkrétne ide o prístup do ďalších piatich plnotextových licencovaných elektronických databáz (EBSCO, OvidSP, ScienceDirect, SpringerLink a Wiley) s nevyčísliteľným množstvom aktuálnych odborných medicínskych informácií z celého sveta. K databázam sa registrovaní používatelia dostanú bezplatne opäť cez tzv. vzdialený prístup dostupný na web stránke knižnice a využívať ich môžu až do roku 2018.

Autor článku: NCZI

Dátum zverejnenia: