korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Samoplatcovia tvoria Kúpeľom Luhačovice 80 % klientely a 50 % tržieb

Samoplatcovia tvoria Kúpeľom Luhačovice 80 % klientely a 50 % tržieb
Zdroj: bigstockphoto.com

Kúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice, a.s.) navštívilo v roku 2012 spolu 28 532 hostí, čo bolo o 1 171 hostí (3,96 %) menej v porovnaní s rokom 2011. K najväčšiemu zníženiu došlo pri klientoch komplexnej kúpeľnej starostlivosti plne hradenej zdravotnými poisťovňami. Prejavilo sa to aj v znížení počtu pobytových dní klientov, ktoré poklesli vlani o 6,74 %. Zahraniční hostia tvorili 10 % z počtu návštevníkov kúpeľov a prišli prevažne z Rakúska, Slovenska, Nemecka a Izraela. Informoval o tom Ing. Jiří Dědek, MBA, obchodný riaditeľ kúpeľov.

\"Zníženie počtu klientov i pobytových dní je dôsledkom nových tvrdých pravidiel v uhrádzaní pobytov od zdravotných poisťovní, ku ktorému došlo práve v roku 2012. Ani zvýšené úsilie pri získavaní samoplatcov nestačilo na eliminovanie  týchto dopadov. Získané príjmy od klientov zdravotných poisťovní a tržby od samoplatcov boli v pomere cca 50:50. Štruktúra klientely z hľadiska počtu bola nasledujúca: 19,8 % klientov malo úplnú alebo čiastočnú úhradu zo zdravotného poistenia, 70,2 % klientov bolo domácich samoplatcov a 10 % tvorili zahraniční samoplatcovia. Štruktúra návštevníkov podľa počtu pobytových dní: 52,5 % bolo s plnou alebo čiastočnou náhradou od zdravotných poisťovní, 38 % bolo českých samoplatcov a 9,5 % medzinárodných samoplatcov“, povedal J. Dědek.

Dodal, že kúpele si zvlášť vyhodnocujú prevádzku svojho najluxusnejšieho ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotela. V roku 2012 využilo jeho služby 5 176 klientov, čo je o 7,50 % viac ako v roku 2011 a priemerná obsadenosť je cca 50 %. Narastá aj  záujem obyvateľov mesta Zlín a Luhačovíc o návštevu vo wellness centre Hotela ALEXANDRIA a v jeho Francúzskej reštaurácii a nočnom klube.

,,Kúpele Luhačovice, ako jediné kúpele ma Morave, poskytujú kúpeľnú liečbu deťom so sprievodom už od 1,5 roka ich veku. K zmene došlo vlani, dovtedy sa tu liečili deti až od piatich rokov. V roku 2012 sa v Kúpeľoch Luhačovice liečilo spolu 1200 detí a dospievajúcich. K tomu počet osôb sprevádzajúcich deti dosiahol 618“, konštatoval J. Dědek.
 
Kúpele Luhačovice sú veľmi obľúbené u slovenských návštevníkov, ktorých sa tu ročne zrelaxuje a lieči cca 1000. Kúpele  plánujú v najbližších rokoch znásobiť počty slovenských klientov pravidelne navštevujúcich Luhačovice. Lákadlami pre Slovákov sú hlavne geografická blízkosť, pôsobenie najvýznamnejšieho slovenského architekta Dušana Jurkoviča a jeho diela v Luhačoviciach, ale aj jedinečnosť a vzácnosť Luhačovických minerálnych vôd a liečivých prameňov. Luhačovice sú po ceste vzdialené iba 27 km od hraničného prechodu Drietoma - Starý Hrozenkov, 54 km od Trenčína a 165 km od Bratislavy. Pre slovenských klientov sú tak rovnako dostupné ako slovenské kúpele. A to nielen vzdialenostne, ale aj finančne, či kultúrne.

Liečebné procedúry sú poskytované v kúpeľných hoteloch Palace a Jurkovičov dom a v 5 špecializovaných terapeutických zariadeniach. Spoločnosť Lázně Luhačovice, a. s. disponuje ubytovacou kapacitou 1300 lôžok v 7 hoteloch (z toho 500 lôžok v 4 hviezdičkových hoteloch), 10 penziónoch a 2 detských liečebniach. Služby poskytuje 520 zamestnancov, z toho je 17 lekárov a 170 osôb zdravotníckeho personálu.

Na území kúpeľov sa v súčasnosti nachádza 16 prameňov. Najznámejšie sú Vincentka, Ottovka, Aloiska, prameň Dr. Šťastný. V Kúpeľoch Luhačovice sa liečia ochorenia dýchacích ciest, pohybového aparátu, tráviaceho ústrojenstva, látkovej výmeny (cukrovka), obehového ústrojenstva a onkologické ochorenia. Kúpeľná liečba je založená na využití prírodných liečivých zdrojov, v kombinácii  s najmodernejšími liečebnými a rehabilitačnými metódami. Pri kúpeľnej liečbe sa minerálne vody používajú na pitné kúry, inhalácie a prírodné minerálne kúpele. Celkom je možné poskytnúť cca 60 procedúr rôznych typov. Okrem kúpeľných sa tu realizujú aj relaxačné a wellness pobyty.

Autor článku: Kúpele Luhačovice

Dátum zverejnenia: