Týždeň zdravia a vyšetrenia zdarma v Nemocnici Malacky

Týždeň zdravia a vyšetrenia zdarma v Nemocnici Malacky
Zdroj: bigstockphoto.com

V Nemocnici Malacky dnes odštartovalo podujatie Týždeň zdravia, v rámci ktorého budú môcť všetci návštevníci v dňoch 16., 17. a 18. apríla absolvovať vyšetrenia na hladinu cholesterolu a cukru v krvi, či vyšetrenia odhaľujúce ukladanie tuku v tele, vrátane konzultácií, zadarmo. Nemocnica pre svojich pacientov pripravila množstvo atraktívnych bonusov, súťaže i zľavy v lekárni.

Cieľom osvetového podujatia Týždeň zdravia, ktoré nemocnica pripravila už po tretíkrát, je zdôrazniť význam prevencie a potreby preventívnych vyšetrení, ktoré sú základom starostlivosti o zdravie. 

„Prevencia je veľmi účinná zbraň pred vznikom mnohým ochorení, no zároveň veľmi podceňovaná. Nechceme, aby k nám ľudia prichádzali, až keď je zle, ale aby si na svoje zdravie naozaj našli čas. Preto prevenciu prinášame bližšie k ľuďom, v rámci nášho Týždňa zdravia,“ vysvetľuje hlavný zámer podujatia riaditeľ nemocnice Peter Kalenčík. 

Tento ročník je výnimočný tým, že v rámci oficiálneho otvorenia Týždňa zdravia sa uskutočnil aj originálny verejný krst novej webstránky nemocnice a novej filozofie „Čas na zdravie“, ktorej nosným pilierom je práve prevencia. Svojim odtlačkom palca ako symbolickým medzinárodným „like“ aktivity nemocnice podporil župan Pavol Frešo, herecká legenda Mária Kráľovičová, herečka Marta Sládečková, muzikálový herec Ján Slezák, či moderátorky Jarmila Lajčáková-Hargašová, Aneta Parišková, Lenka Šoóšová a moderátor a divadelný herec Michal Hudák. Do krstu sa môže až do 18. apríla zapojiť každý návštevník nemocnice. Už v prvý deň krstu podporilo aktivity nemocnice svojim odtlačkom palca niekoľko stoviek návštevníkov.  

V rámci Týždňa zdravia si môžu návštevníci zakúpiť klientsku kartu za zvýhodnenú cenu 2 eurá. Na každého tiež čaká aj zdravé prekvapenie – jablko alebo hruška - v závislosti od výsledku vyšetrenia na ukladanie tuku v organizme. Nemocnica Malacky pokrýva spádový región Záhoria s 80 000 obyvateľmi. Pravidelne organizuje aj tzv. Deň zdravia. Vždy v jeden deň mesiaci poskytuje pacientom vybrané vyšetrenie grátis. Samozrejmosťou je odborná konzultácia a rôzne ďalšie bonusy v lekárni i v rámci zdravotnej starostlivosti.

Autor článku: Nemocnica Malacky

Dátum zverejnenia: