Bratislavský kraj čiastočne zrekonštruuje Polikliniku v Karlovej Vsi

Počíta sa s opravou strechy, terasy, zateplením budovy, vymenia sa okná a urobí sa regulácia kúrenia. Rekonštrukcia bude prebiehať za plnej prevádzky.

Bratislavský kraj čiastočne zrekonštruuje Polikliniku v Karlovej Vsi za 1,5 mil. €. „Táto investícia je nevyhnutná, pretože Poliklinika nebola už 40 rokov rekonštruovaná. Zároveň sa tým zlepší a skvalitní zdravotná starostlivosť,“ povedal župan Pavol Frešo počas dnešného výjazdu, kedy navštívil aj túto polikliniku. Rekonštrukcia bude prebiehať v rokoch 2013 a 2014 za plnej prevádzky. V tomto roku sa zrekonštruujú vchodové dvere na terase, zadný vchod a v átriu sa vymenia okná.

V budúcom roku sa počíta s opravou strechy, terasy, zateplením budovy, výmenou okien a urobí sa regulácia kúrenia. Obnoviť treba aj bezbariérový prístup. „Vždy treba robiť to, aký rozpočet máme k dispozícii, aby sme za to dosiahli čo najväčší úžitok pre ľudí,“ doplnil župan. Poliklinika patrí medzi najstaršie polikliniky v Bratislave, je tu veľká spádová oblasť - slúži najmä pre obyvateľov Karlovej Vsi, Dúbravky, Devína, Devínskej Novej Vsi a Lamača. „Okrem toho sa obyvatelia budú môcť zapojiť do ankety o tom, či im nejaká zdravotnícka služba alebo špecializácia v poliklinike chýba. Následne sa ju budeme snažiť doplniť,“ dodal riaditeľ Odboru zdravotníctva BSK a lekár samosprávneho kraja Valerián Potičný. 

Autor článku: BSK

Dátum zverejnenia: