Ako sa o pleť starať v dvadsiatke aj po päťdesiatke

Ako sa o pleť starať v dvadsiatke aj po päťdesiatke
Zdroj: bigstockphoto.com

Slovenky sú v starostlivosti o svoju krásu vynaliezavé a rýchlo sa k nim dostávajú novinky. Podľa dermatovenerologičky Lucie Drahovskej sú slovenské ženy naozaj uvedomelé.

„Sú na tom čoraz lepšie a lepšie. Pýtajú sa, informujú, skôr prídu s novými vedomosťami ony ku mne a pýtajú sa, či je to dobré a vhodné, či sú vhodné adeptky na daný zákrok,“ prezrádza MUDr. Lucia Drahovská, ktorá pôsobí v Ústave lekárskej kozmetiky v Bratislave.

Fakt, že niektoré dnešné päťdesiatničky vyzerajú aj o desaťročie mladšie, súvisí podľa nej s celkovým životným štýlom. Zdravším než kedysi. „Stačí zanedbávať už len základný pitný režim, v strave nie je to, čo treba a ja môžem robiť akýkoľvek perfektný zákrok, jednoducho to nebude stačiť,“ konštatuje odborníčka. „Je to ako s chudnutím. Žena môže skúšať nejakú super odtučňovaciu kúru, ale ak pre seba neurobí nič sama, tak neschudne,“ dopĺňa.

Pre dvadsiatky je čistenie povinné

V poradenstve starostlivosti o ženskú pleť vzhľadom na vek ponúka dermatovenero­logička niekoľko základných rád. „Vo vekovej kategórii dvadsať plus sa ešte neodporúča anti-ageing. Konieckoncov ani nie je prečo,“ hovorí. „Dôležité je však používať faktorový krém, hneď ako vyjde slniečko. Aby si žena nemusela v neskoršom veku riešiť rozpustené cievky alebo pigmentácie na tváričke,“ pokračuje Drahovská. Za nutnosť tiež považuje dôkladné čistenie pleti. „Ráno aj večer,“ zdôrazňuje. „Pretože večer je nutné vyčistiť špinavú pleť z celého dňa a ráno zase mastnú pleť z celej noci.“

Krém s UV faktorom sa nosí v každom veku

Ženy vo veku nad 35 rokov by mali doplniť k čisteniu a ochrane pleti UV-faktorovými prípravkami aj vitalizačný krém. „Nemám na mysli ani tak krém proti vráskam, anti-ageingový prípravok, ale skôr prípravok na báze kyseliny hylaurónovej alebo vitamínu C, ktoré akoby zanechávali mladistvý efekt a dodávajú pleti hydratáciu,“ vysvetľuje Drahovská.

„Čo sa týka žien vo veku 50, 55 až 60 rokov, tam už je nutná komplexná starostlivosť – samozrejme, krémy na ochranu pred slnkom, ale tiež pridať krémy na ochranu a výživu okolo očí, celkovo tváričky, krku, dekoltu aj oblasti rúk – teda na miestach, kde najviac vnímame znaky starnutia,“ uzatvára.

Tip na starostlivosť o zrelú pleť od Lucie Drahovskej:

Na trhu je krém Revitalift Laser Renew, ktorého účinky sú na základe vedeckých prieskumov porovnateľné s účinkami frakčného lasera, používaného v boji proti vráskam a na napnutie pleti. „Pleť hydratuje. Obsahuje aktívne látky, ktoré ju čistia, pomocou látky pro-xylane bojuje proti únave, lenivosti pokožky, dokonca zaktivuje elastické a kolagénové vlákna,“ vymenúva Drahovská. Samu ju vraj prekvapili výsledky prieskumov aj reálne výsledky používania.

Autor článku: Ústav lekárskej kozmetiky

Dátum zverejnenia: