Už viac nezakrývajte dymom slnečné lúče!

Už viac nezakrývajte dymom slnečné lúče!
Zdroj: bigstockphoto.com

O cigaretách sa toho už popísalo mnoho. Negatívne a pozitívne účinky, rady ako prestať fajčiť atď... Riadky nižšie vám predstavia jasné názory, ktoré sa za nič neukrývajú. Tiež sa dozviete prvotné kroky pri rozhodnutí prestať fajčiť.

Stále máte v ruke cigaretu? To nemyslíte vážne...

Pokiaľ ste už podobný článok nikde čítali a stále fajčíte, niekde sa stala chyba. Prečo práve vy svoje telo moríte jedom? Jasné, poviete si, že v dnešnom svete je jedovaté všetko, a na jednej cigarete a na jednom živote už nezáleží. Ale je to predsa váš život. A práve teraz by ste sa mali starať v prvom rade o seba. Že to nie je váš štýl? Dobre. Tak v tom prípade pomyslite na vaše deti, blízkych, kamarátov, ktorím kazíte zdravie denne zapálenou páchnucou tyčinkou, ktorú nechcete opustiť. Že chcete? Tak to sám seba klamete, pretože ak by ste prestať chceli, už by ste prestali.

Nie je to ľahká cesta, v tom sa nedá oponovať. Na druhej strane... Človek dokáže všetko, keď sa snaží. A nemusí to byť zrovna génius. Tréning sebadisciplíny je nám vštepovaný už odmalička, avšak mnohí ľudia ho v dospelosti ignorujú. Cigareta je príťaž, ktorej je nutné sa zbaviť. Nie je to samozrejmosť života a všetky tie „pozitívne“ účinky fajčenia sú klamstvá. Je to výmysel ľudstva na pumpovanie pokladníc veľkých korporácií, a vy ste dôveryhodná ovečka. Nasledujete milióny podobných ovečiek, ktoré sa hrajú na obete. Ale nikto vám nemôže prikázať, ako máte žiť. To si len namýšľate. Tak ešte máte chuť si zapáliť? Ak nie, čítajte ďalej.

Zlomenie cigarety

To môžeme pokladať za prvý krok na ceste za lepším životom. Prestať s cigaretou – to nie je len zlepšenie zdravia. To je výhra nad vecou, ktorá vás ovláda a núti vás prispôsobovať svoj život práve nej. A nehovorte, že to tak nie je.

Krok 2: Odstráňte zo svojho okolia všetky cigarety, popolníky, žartovné predmety pripomínajúce fajčenie. Operte všetko oblečenie, záclony, obrusy, ktoré sú napáchnuté dymom.

Krok 3: Upracte svoje okolie. Skúste sa podieľať na upratovaní okolo vášho obydlia. Vyčistenie svojho okolia od špiny môže byť predstupeň očisty vášho vnútrajška. Skúste zapojiť aj vašich kamarátov, či susedov. Takémuto peknému gestu určite nepovedia nie.

Krok 4: Naučte sa relaxovať trochu inak. To znamená, že zmeníte relax typu „káva cigareta“ na niečo čistejšie. Kúpte si knihu, nájdite si koníček, ktorý vám zamestná myseľ aj ruky, vychutnajte si dobrú kávu, alebo čaj. Skúste meditáciu.

Krok 5: Poproste svojich kamarátov, aby vo vašej prítomnosti nefajčili. Pokiaľ vás majú radi, nepovedia nie.

Krok 6: Do zdravého životného štýlu patrí aj zmena stravy. Objavte prírodnú kuchyňu. Nachádzajú sa v nej rôzne druhy zeleniny, ovocia, mäsa, ale aj byliniek, jedlých kvetov a podobne.

Krok 7: Dajte o svojich pocitoch a pokrokoch vedieť aj iným. Možno ich inšpirujete a svoju cigaretu zlomia s vami. Téma fajčenie rýchlo zaujme. Môžete začať písať na internete formou blogu, alebo príspevkov v rôznych fórach. Tí odvážnejší môžu rečniť pre nadšencov aj naživo.

Autor článku: PR článok

Dátum zverejnenia: