korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Župan BSK požiadal o nominácie do komisie pre posúdenie financovania LSPP a ÚPS

Komisia zložená zo zástupcov poslaneckých klubov Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) a zástupcov z prostredia odbornej verejnosti má pripraviť najvhodnejší model financovania lekárskej služby prvej pomoci a ústavnej pohotovostnej služby v nemocnici v Malackách (NsP Malacky), ktorú vlastí BSK.

„O najvhodnejšom modeli rozhodne nové Zastupiteľstvo, ktoré vzíde z novembrových volieb. Chceme predísť tomu, aby sa táto téma politizovala. Škodí to samotnej nemocnici a vzbudzuje neistotu 80-tisícov ľudí na Záhorí,“ uviedol Pavol Frešo. Podľa neho je teraz dôležité, že pohotovosť aj prvá pomoc bude v Malackách fungovať aj po 1. septembri 2013. BSK požiadal o nominácie aj HPI, INEKO a Asociáciu nemocníc Slovenska. Najvhodnejší model má komisia predložiť novému Zastupiteľstvu BSK v decembri 2013.

Nemocnica v Malackách poskytuje zdravotnú starostlivosť pre veľkú časť Záhoria, ale aj okrajových častí Bratislavy, ročne ošetrí 180-tis. pacientov a je spádová oblasť pre 80- a 100-tis. ľudí. Okrem toho sa podarilo zvýšiť výkony, kým v roku 2004 to bolo na úrovni 260-tisíc eur mesačne, v súčasnosti je to na úrovni 800 tisíc eur mesačne. 

Autor článku: BSK

Dátum zverejnenia: