Zaujímavosti o zdraví a peniazoch s nimi súvisiacich

Zaujímavosti o zdraví a peniazoch s nimi súvisiacich
Zdroj: bigstockphoto.com

Ako sa hovorí na celom svete najlepšia investícia je do zdravia. Čím je človek mladší, tým výraznejšie nad týmto tvrdením mávne rukou. S pribúdajúcim vekom však pribúda aj starostí, ktoré mnohokrát priamo súvisia so zdravím.

Peniaze nie sú všetko... ?

Áno, to je pravda. Je tu však druhá strana karty, ktorá ukazuje, že peniaze sú nevyhnutnou súčasťou nášho sveta, ktorý existuje podľa zákona „niečo za niečo“. Zadarmo predsa ani kura nehrabe. Je to všetko pravda, aj keď si to možno ihneď nepriznáme.

Čo je to vlastne investícia do zdravia? Je to nákup liekov? Je to nákup športovej výbavy a pohyb? Alebo je to zdravotné poistenie? Všetky tieto veci za svoj život využívame, ale musíme si uvedomiť, ktoré sú prioritné.

Investícia do zdravia sa dá teda poňať na viac spôsobov. V prvom rade si uvedomte, že lieky na utíšenie bolesti hlavy nie sú investíciou do zdravia. Nie je to tak ani vtedy, ak vám ich predpíše osobný lekár. Lieky bolesť utíšia, no zároveň do vášho tela dostanú látky, mnohokrát toxíny, ktoré vášmu organizmu môžu pekne zavariť. Navyše pravidelným užívaním si telo na látky zvykne a prestane ich považovať za úľavu. Po čase tak budete musieť prechádzať na stále silnejšie a agresívnejšie medikamenty. A čo spravíte, ak vám prestane zaberať aj ten posledný a najsilnejší liek? V horšom prípade skončíte v nemocnici, a v tom lepšom sa obrátite na prírodu. Tam, kde ste mali začať.

Učenie zdraviu už od kolísky

Nezanedbávajte výchovu k udržovaniu zdravia. Vaše deti vám poďakujú ihneď, ako si uvedomia, že ste ich dobrá víla. Neobracajte sa s každou modrinkou na doktora. Najhoršie čo môže spraviť je to, že vám predpíše liek. Vy tak budete mať radosť, že konečne ušetríte. V skutočnosti by ste však tento liek nemuseli kupovať nikdy. Povinnosťou lekára je totiž utíšiť bolesť, a nie odstrániť jej príčinu. Nekúpením zbytočného lieku zabránite tomu, aby sa do tela vašej ratolesti dostali jedy. Strava je taktiež veľmi dôležitá. Vedeli ste, že väčšina mamičiek uprednostní o 50 centov lacnejšie jedlo pred výživným a nezávadným? Nezaraďte sa medzi ne. Skôr, či neskôr budú títo ľudia chorľaví. A častokrát si berú pôžičky, aby mali na lieky a rôzne zdravotné pomôcky.

Čo spraviť pre lepšie zdravie ihneď?

Informujte sa. Hľadajte fakty, rady ako byť zdravý, skúsenosti ľudí a verte, že budete prekvapení, ale najmä šokovaní z toho, čo ľudia do svojho tela dávajú a ešte za to aj platia. Vďaka internetu nájdete všetko, čo hľadáte. Neverte však každému. Platí heslo „dôveruj, ale preveruj“, ktoré nikdy nestratí na sile. Niet nad dobré informácie, ktoré sú pravdivé a overené. Nezabúdajte, že peniaze sú k životu potrebné, avšak pri investícií do zdravia skúste vhodiť bank radšej do ozajstnej starostlivosti, ako do potlačovania príznakov.

Autor článku: -

Dátum zverejnenia: