Zacvičte si na minitrampolíne. Naozaj to pomáha!

Zacvičte si na minitrampolíne. Naozaj to pomáha!
Zdroj: bigstockphoto.com

Mnohí ľudia sú nespokojní s tým, ako sa cítia telesne i duševne. Sú náchylní na choroby, vystresovaní a už dlho sa nezasmiali. Existuje na to protilátku. Najlepší liek je smiech...a tiež cvičenie na minitrampolíne, tzv. Balance SwingTM. Je to komplexná koncepcia fitnesu pre zdravie, úspech, telesnú kondíciu a zdravie. Vyvinuté podľa tradičnej čínskej medicíny.

Pri Balance SwingTM sa zabavíte. Pohojdávanie a balansovanie na trampolíne aktivujú každú bunku tela. Cvičenie je šetrné ku kĺbom a posilňuje všetky svaly. Východné a západné tréningové koncepcie sú tu skombinované tak, aby zabezpečili telu prísun novej energie. Budete sa cítiť spokojne a vyrovnane, pretože jemné pohojdávanie na trampolíne harmonizuje telo a dušu.

V novinke Cvičíme na minitrampolíne sa tak dozviete, že s programom Balance SwingTM si spevníte svaly, väzy, šľachy a vyformujete si postavu. Posilníte si srdcovo-cievny systém a podporíte zmysel pre rovnováhu. Cvičenie tiež odstraňuje napätie. Uvoľníte sa a v tele sa vám rozprúdia hormóny šťastia!

Zzz.sk vám prináša úryvok z knihy Cvičíme na minitrampolíne.

Ako pôsobí Balance SwingTM?

Balance SwingTM je komplexný tréningový koncept na minitrampolíne. Opiera sa o učenie piatich elementov tradičnej čínskej medicíny (TČM) a kombinuje západné tréningové formy, ako je kardiotréning, tréning rovnováhy a svalový tréning s východným meridiánovým tréningom a relaxačnými technikami.

Piatimi rôznymi tréningovými prvkami sa pri cvičení Balance SwingTM harmonizuje telo a duša. Vplyvy z klasického fitnesu, ako je bodystyling alebo džoging, sú skombinované s prvkami jogy a pilatesu. Balans, resp. tréning rovnováhy, tvorí hlavnú časť programu. Jedinečnosť cvičenia Balance SwingTM spočíva práve v tejto rozmanitosti.

Rozsiahla aktivácia

Miernym pohojdávaním sa v tele aktivuje každá bunka a celé telo sa trénuje spôsobom ohľaduplným ku kĺbom a chrbtici. Neposilňujú sa pri tom len svaly, väzy a šľachy, ale aj vnútorné orgány, spojivové tkanivo a koža. Stimuláciou meridiánov sa uvoľnia napätia a bloky a uvedie sa do pochodu tok životnej energie, ktorá je pre telo prirodzená. Veľké plus: Pri hojdaní na trampolíne sa uvoľňuje veľké množstvo hormónov šťastia a ešte dlho po tréningu sa cítite ľahko a sviežo.

Balance

... predstavuje prvky programu Balance SwingTM, ktoré vám prinesú viac sily a rovnováhy.

Ak je telo v dôsledku každodenného stresu vyvedené z rovnováhy, tak jemné pohojdávanie môže opäť privodiť telu vlastnú rovnováhu. Rovnováha je základným predpokladom pre zdravie, pocit pohody, vyrovnanosť a dostatok životnej energie.

Swing

... predstavuje prvky programu Balance SwingTM, ktoré vám výrazne pomôžu nadobudnúť novú energiu a veľké množstvo hormónov šťastia.

Život je kmitanie – kmitaním sa mení stav, kmitanie harmonizuje. Správnym švihom získavame potrebnú energiu, aby sme čelili nárokom každodenného života, aby sme boli výkonní a zvládali záťaž.

Veľké plus: Pri hojdaní na trampolíne sa uvoľňuje veľké množstvo hormónov šťastia a ešte dlho po tréningu sa cítite ľahko a sviežo.

Balans pre všetky životné situácie

Doteraz ste museli vynaložiť veľa času, aby ste získali takmer optimálnu telesnú kondíciu a pohodu. Keď ste napríklad chceli urobiť niečo pre svoj srdcovo-cievny systém, trénovali ste vo fitnescentre na kardiostrojoch alebo ste si vyšli zabehať. Aby ste upokojili svoje vnútro, tak ste možno navštevovali kurzy jogy. Na posilnenie svalstva ste chodili na bodystyling alebo ste absolvovali silový tréning. Keď ste chceli relaxovať, tak ste tak robili na hodinách jogy alebo možno na špeciálnych relaxačných hodinách.

Ale možno patríte k tým, ktorí si v posledných rokoch vôbec nenašli čas pre seba a svoje telo. Nepozorovane sa objavili tukové vankúšiky, bolesť chrbta a pocit nepohody. Nespokojnosť rastie, času je málo, ale napriek tomu chcete konečne niečo pre seba urobiť. Ale ako najlepšie začať? Musí to byť efektívne a, samozrejme, aj zábavné...

S cvičením Balance SwingTM máte všetko v jednom: Investujete málo času, no získate nielen komplexný tréningový program, ale aj naozaj dobrú náladu!

Na nasledujúcich stranách nájdete výhody Balance SwingTM a zistíte, ako pôsobí pravidelný tréning na trampolíne na telo a dušu.

Naša postava – prvý dojem

„Telo je domovom našej duše.“ Louise L. Hayová

Máte radi odraz svojho tela v zrkadle, alebo s ľútosťou spomínate na staré časy? Mnohé z nás zrýchlia krok, keď kráčame popri výkladoch a vyhýbame sa pohľadu na našu postavu. Až príliš radi vyslovujeme výhovorky ako „v mojom veku je to normálne“ alebo „to som zdedila po svojej matke/po svojom otcovi“ s cieľom naďalej viesť pohodlný životný štýl. Dobre tvarovaná postava a pocit spokojnosti však vôbec nie sú otázkou veku a genetických predpokladov. Buďte aktívne a dostaňte sa do formy, aby ste sa opäť s radosťou na seba pozerali v zrkadle. Venujte svojmu telu pozornosť, akú si zaslúži.

Pevné svaly a hladká koža

S Balance SwingTM sa vám opäť podarí vyformovať postavu. Pevné svalstvo, pružné spojivové tkanivo a pekná koža sú výsledkom pravidelného tréningu na trampolíne.

Spojivové tkanivo a koža sa jemným pohojdávaním aktivujú a výdatne prekrvujú. Zásobovanie kože a spojivového tkaniva beží na plné obrátky a urýchľuje sa vylučovanie jedovatých látok. Už po niekoľkých tréningových jednotkách môžete pozorovať, že vaša koža je hladšia, jemnejšia a ružovejšia, že spojivové tkanivo je pevnejšie a proporcie vášho tela harmonickejšie. Cvičenia, predovšetkým tie z Balance Workout, spevnia a vyformujú vaše svaly. Ľudia, ktorí sa vo svojom tele dobre cítia, majú lepšie vyžarovanie a sú úspešnejší.

Rozhodnite sa správne a vyhojdajte si atraktívnu postavu!

Ako sa zbavíte záťaže a znížite hmotnosť

„Priveľa nákladu bráni napredovaniu.“ arabské príslovie

V západnom svete čoraz viac ľudí trpí na nadváhu. Nedostatok pohybu a nesprávna strava prispievajú k tomu, že už deti majú príliš veľký podiel tuku v tele. Pre väčšinu je to iba estetický problém, dôsledky nadváhy sú však ďalekosiahlejšie. Záťaž pre srdcovo-cievny systém, kĺby a kosti je s každým kilogramom navyše čoraz väčšia. Trh zaplavujú nespočetné diéty, odtučňovacie programy a produkty – kto však ešte nepočul o jo-jo efekte?

Ako oklamete proces starnutia

„Keď sa mení vzhľad tela, mení sa zároveň stav duše.“ Aristoteles

Ľudské telo je veľmi prispôsobivé. Využite pradávne mechanizmy vo svoj prospech. Určite poznáte staré príslovie „Lenivá ruka – hotová muka“. Alebo ste už niekedy spozorovali, ako rýchlo telo lenivie, keď nič nerobí? Najlepším príkladom sú ľudia, ktorí po zranení nohy musia nosiť sadrový obväz. Svalstvo na istý čas nepoužívajú a telo na tento stav reaguje stratou svalovej hmoty. Postihnutá noha je čoskoro tenšia ako zdravá noha. Tu sa v krátkom čase ukazuje, ako rýchlo telo odbúrava nevyužívané bunky. To sa deje u každého človeka – nezávisle od zranení – v spomalenej forme a označuje sa ako všeobecný proces starnutia.

Hojdanie na trampolíne omladzuje

Dobrá správa znie: Tento údajne nevyhnutný proces môžete zabrzdiť. A to najlepšie pohybom. A čo je prirodzenejší pohyb ako skákanie? Každý elektrón, každý atóm a každá bunka v našom tele poskakuje. Keď pravidelne cvičíte Balance SwingTM, aktivujú sa v tele všetky bunky. Jemné pohojdávanie, ktoré nezaťažuje kĺby a chrbticu, harmonizuje celé telo a vnútorné orgány.

Výsledkom je zdravé a výkonné telo, ktoré vo svojej rovnováhe odzrkadľuje vnútornú krásu. Nečudujte sa teda, ak vám v budúcnosti budú hovoriť, že pôsobíte mladistvo a sviežo. Tajomstvo sa ukrýva len v tom, že pri hojdaní sa zvyšuje bunková aktivita: Pri hojdaní smerom nahor sa bunky vášho tela dostávajú na krátky okamih do beztiažového stavu. V tomto stave sa bunky rozťahujú a sú optimálne zásobované životne dôležitými látkami ako je kyslík a živiny. Pri hojdaní nadol sa bunky zmršťujú a vytláčajú sa z nich jedy, uložené tuky a ďalšie produkty rozkladu, ktoré sú odvádzané preč. Vaše bunky z toho profitujú.


Aktivujte obranné a samoliečebné sily tela

Kto z nás aspoň raz do roka nebojuje s nepríjemným prechladnutím alebo črevnou virózou? Čoraz viac ľudí trpí na alergie alebo majú obťažujúce boľačky, ktorých sa nevedia zbaviť. A, samozrejme, vyrážky a herpesové pľuzgiere vyskakujú práve vtedy, keď ich najmenej potrebujeme.

Dobre fungujúci imunitný systém je schopný zdolať baktérie, vírusy, huby či ostatné škodliviny tak, že útočník nedostane ani len šancu poškodiť telo. Odsun útočníkov zabezpečuje predovšetkým lymfatický systém.

Pohyb aktivuje lymfatický systém

Na rozdiel od srdcovo-cievneho systému, ktorý je aktivovaný srdcom, nemá tento systém žiadneho vlastného pohoniča. Lymfatický systém cirkuluje len vďaka tlaku zvonka. Deje sa to pohybom pľúc pri dýchaní alebo kontrakciou svalov v tele. Nedostatočný pohyb zapríčiňuje náchylnosť na choroby a skracuje dĺžku života. Na podporu vášho imunitného systému je Balance SwingTM priam ideálny. Len niekoľko minút na trampolíne optimálne stimuluje lymfatické dráhy. Stále striedanie beztiažového stavu a slabého tlaku na celý cievny systém spôsobuje perfektnú celotelovú lymfodrenáž. Cvičením Balance SwingTM urýchľujete lymfatickú činnosť až desaťnásobne. Pri takmer žiadnom inom tréningu nedosiahnete s takým malým nasadením taký rozsiahly bunkový metabolizmus. Nakoniec telo je také zdravé, aký zdravý je jeho cirkulačný systém. Životne dôležité je udržať tento systém aktívny. Jemným pohojdávaním dosiahnete aktiváciu všetkých buniek v tele, bunky sa zbavujú jedov, očisťujú sa a sú zásobované kyslíkom a živinami. Telo sa vám odvďačí sviežosťou a výkonnosťou. Váš imunitný systém bude dlhodobo silný.

Viac o novinke Cvičíme na minitrampolíne nájdete v internetovom kníhkupectve BUX.sk.

Autor článku: Vyvateľstvo Ikar

Dátum zverejnenia: