Čo nejesť, keď ...

Čo nejesť, keď ...
Zdroj: bigstockphoto.com

„Ľuďom nerobí problém prijať nové spôsoby stravovania, ale zabudnúť na staré..“

Keď ochoriete, lekár vám spravidla predpíše lieky. Niekedy sú v liečbe úspešnejšie, inokedy menej. Iba užívať predpísané lieky však nestačí, nevyhnutná je aj úprava celkovej životosprávy. Táto zmena nič nestojí, iba trochu pevnej vôle, úpravu zabehnutých stereotypov pri príprave stravy a zmenu stravovacích návykov.

Už staroveký lekár a zakladateľ medicíny Hippokrates vyslovil zaujímavú myšlienku „To, čo ješ, by ťa malo liečiť“. Potvrdzuje úzu väzbu medzi našou výživou a zdravím. Na stáročia odovzdávané múdrosti sa pomaly zabúda, namiesto nich nastúpila moderná medicína a obrovskou rýchlosťou sa rozvinulo priemyselné spracovanie potravín. Vo vyspelých krajinách sa radikálne zmenil spôsob života a s ním aj stravovacie návyky. Konzumujeme priemyselne spracované potraviny, obohatené o množstvo chemických látok, tzv. éčok, konzervované pokrmy, polotovary, jedlá rýchleho občerstvenia (fast food) a prejedáme sa. Väčšina populácie podceňuje zdravotné riziká, ktoré vyplývajú z konzumácie takýchto produktov. Je paradox, že ľudia, ktorí sa takto stravujú, trpia často nedostatkom živín. Prijímajú prevažne množstvo energeticky bohatej, mastnej a sladkej potravy, ktorá však v sebe nemá dostatok výživných látok, čo sa negatívne prejavuje na zdravotnom stave.

Odhaduje sa, že výživa sa na zdravotnom stave každého človeka podieľa jednou tretinou. Vedecky sa preukázalo, že najmenej tridsiatim percentám chorôb by sa dalo zabrániť vhodnou stravou. V súčasnosti však iba zmena jedálneho lístka nestačí, pretože choroby sú zložitejšie a faktorov, ktoré ich ovplyvňujú je oveľa viac. Stále však platí, že stravovanie založené na zmysluplných pravidlách pôsobí preventívne proti chorobám a je jedným z veľmi dôležitých nástrojov pri liečbe všetkých chorôb. Ak jedlu nevenujete dostatočnú pozornosť, nečudo, že tlstnete, bolia vás kĺby a upchávajú sa vám ciervy.

Kniha „Čo nejesť, keď..“ od autorky Jarmily Mandžukovej poradí s výberom potravín v prípade chorôb či v obdobiach, ako sú tehotenstvo, dojčenie, prechod u žien a podobne. Stravovanie v liečebnom režime znamená zákaz alebo iba obmedzenú konzumáciu niektorých potravín. Bolo by hrubou chybou chápať obmedzenie vo svojom jedálnom lístku ako nevyhnutné zlo. Ak chorý počíta dni, keď už bude môcť normálne jesť, zrejme zásadne nepochopil zámer a jeho stav sa v dlhodobom horizonte nezlepší.

Na stránkach knihy Vydavateľstva Príroda „Čo nejesť, keď..“, sa dozviete, ako možno liečiť najčastejšie zdravotné problémy a choroby úpravou stravy a akým potravinám a prídavným látkam, tzv. éčkam, sa treba vyhýbať. Kniha prináša množstvo námetov na vytváranie nových stravovacích zvyklostí. Predkladané informácie a poznatky vás upozornia na dôležité zmeny v stravovaní v prípade choroby alebo zdravotných ťažkostí a zároveň poukazujú na najzávažnejšie riziká dnešného moderného spôsobu stravovania. 

Kniha prináša praktické rady a jednoduché návody, ako sa zorientovať v neprebernom množstve predkladaných informácií a nemala by chýbať v knižnici nikoho, komu záleží na vlastnom zdraví, ale aj na zdraví jeho blízkych.

Knihu „Čo nejesť, keď..“ kúpite vo všetkých dobrých kníhkupectvách, alebo na www.priroda.sk, obchod@priroda.sk prípadne 02/55 42 51 60.

Autor článku: Vydavateľstvo Príroda

Dátum zverejnenia: