Laserom na bradavice

Laserom na bradavice
Zdroj: bigstockphoto.com

Vírusové bradavičky sú veľmi častou nepríjemnosťou, ktoré sa z času za čas objavia na našom tele. Mnohí z nás už mali možnosť zoznámiť sa s týmto malým „záškodníkom“.

Niektorí ľudia sa ich snažia zbaviť pri prvých náznakoch, a to rôznymi masťami a babskými receptami. Sú aj ľudia, ktorým bradavička spočiatku neprekáža a dokonca sa im podarí existovať s bradavičkou aj niekoľko mesiacov, či už rokov. Avšak i tejto skupinke ľudí, začne po čase ich výskyt prekážať, nakoľko zistia, že z jednej bradavičky vznikajú ďalšie a ďalšie a ložisko sa rozširuje.

Nepomohla Vám doterajšia liečba? Zbavte sa bradavičiek laserovou metódou!

Ak Vaša snaha zbaviť sa tohto nechceného „votrelca“ doposiaľ zlyhala, existuje metóda, ktorá Vám zaisto pomôže vyriešiť Váš problém. Laserová liečba je veľmi efektívna a úspešná metóda v liečbe bradavíc.  Laserom je možné odstrániť aj niektoré kožné znamienka alebo fibrómy (a to v prípade, ͈͈͈Laserom sa ich zbavíte za „pár“ sekúnd .

Ak sa pacient rozhodne vyhľadať pomoc a nájde si lekára, ktorý využíva túto metódu, pacient bude v konečnom dôsledku milo prekvapený s rýchlosťou a výsledkom ošetrenia. Pacient môže vstúpiť do ambulancie bez akéhokoľvek strachu a obavy zo zákroku. Ošetrujúci lekár vykoná zákrok v lokálnej anestézii alebo bez jej použitia, keďže zákrok trvá len krátko. „Pracujeme s CO2 laserom, laserový lúč cielene nasmerujeme na chorobné tkanivo, následkom čoho bradavice odumierajú.” Hovorí MUDr.Allen Dimov, Chirkoz SK. Počas zákroku je potrebné dostať sa laserom až do hĺbky, aby nastala deštrukcia “koreňu bradavice” a neprišlo k jej opätovnému objaveniu sa. Na ošetrovanom mieste vznikne chrastička, ktorá sa po čase odlúpne. „Laserový zákrok vykonávame aj na zložitejších partiách (okolie očí, análna oblasť a pohlavné orgány)“, dodáva chirurg Allen Dimov. Cena za laserové ošetrenie sa pohybuje okolo 30 až 40 eur. Pre trvalé odstránenie bradavičky je potrebná len jedna návšteva lekára.

Kde hľadať pomoc?

„Nakoľko nie je laserová technológia lacnou záležitosťou bežné chirurgické a dermatologické ambulancie nedisponujú touto medicínskou technikou. A preto sa pomoci dovoláte v súkromných ambulanciach, ktoré majú zakúpený laserový prístroj.” Vysvetľuje MUDr.Allen Dimov, riaditeľ SZZ Chirkoz SK. Takým zariadením, ktoré poskytuje laserovú liečebnú techniku je aj súkromné zariadenie Chirkoz SK v Bratislave.

Autor článku: CHIRKOZ SK,s.r.o chirurgicko-kozmetologické centrum

Dátum zverejnenia: