korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Vyliečte sa vďaka AURE!

Vyliečte sa vďaka AURE!
Zdroj: bigstockphoto.com
Viete, ako sa naučiť vnímať svoju auru a využívať ju povedzme na vyliečenie niektorých zdravotných problémov alebo na dosiahnutie určitých úspechov? Áno, ľudia, ktorí dokážu prečítať auru, vedia presne povedať, aké sú vaše pocity v danej chvíli, lebo to jasne ukazuje aura. Odkrýva totiž charakter osoby, mentálny aj emočný stav, zdravie, vitalitu a životné osudy. Aura zreteľne odhaľuje naše utkvelé myšlienky a city.

Odborník Richard Webster ponúka v knihe Všetko o aure podrobný návod na to, ako pracovať s aurou. Prostredníctvom meditácie a nápaditých cvikov sa naučíte napojiť na svoj telesný systém čakier a získate jednoduché návody, ako: 

•    čistiť a harmonizovať svoje čakry pomocou nerastov a kyvadiel 
•    rozpoznávať symptómy choroby a uzdraviť sa 
•    chrániť svoju auru pred psychickým útokom 
•    pochopiť aury svojich domácich miláčikov a zbaviť ich zlých návykov.

Možno ste už túžili u niekoho zistiť, akú  má náladu, skutočnú povahu, či aký je jeho zdravotný stav. Aj vy sa môžete ľahko naučiť rozumieť a liečiť auru – farebné prstence energie, ktoré vyžarujú z duše každej bytosti. Vďaka týmto poznatkom možno získať silný nástroj na dosiahnutie cieľov, zlepšenie svojho zdravia a tiež na pomoc druhým.

Vďaka knihe Všetko o aure objavíte, ako ju využiť, aby ste nadobudli dobré zdravie, neochvejnú vieru a úspech v každej sfére života.  

Zzz.sk vám prináša úryvok z novinky Všetko o aure

Aura v zdraví a uzdravovaní

Liečenie vždy využívalo farby. Starovekí  Číňania používali farby pri diagnostikovaní zdravotného stavu. Egyptský papyrus Ebers pochádzajúci asi z roku 1550 p.n.l. uvádza mnohé liečebné farebné kúry ako biely olej, mínium, indigom na pustenú vlnu, uhličitan meďnatý a zelený sulfát medi, ktorý sa používal pri liečbe sivého zákalu. Starovekí Gréci používali na liečbu bolestivých zdurenín a vredov tyrenský purpur získavaný z mäkkýšov.

Staroveké grécke učenie o temperamentoch bol dokonalý medicínsky systém založený na štyroch prvkoch – ohni, zemi, vzduchu a vode. Štyri elementy alebo charaktery sa spájali s rozličnými farbami, vlastnosťami a telesnými tekutinami.

 • VZDUCH: Sangvinik, vzrušivý temperament a vlhká červená krv
 • OHEŇ: Cholerický vzrušivý temperament a suchá žltá lymfa
 • VODA: Flegmatik, pokojný temperament a vlhký  biely hlien
 • ZEM: Melancholik, pokojný temperament a suchá  čierna žlč.

Každá nerovnováha temperamentu sa manifestovala farebnými zmenami na pokožke, v moči či výlučkoch osoby a signalizovala zdravotné problémy. Číňania, Indovia, Gréci a Rimania, všetci pracovali s učením o štyroch temperamentoch25, ktoré tvorilo základ západnej medicíny až do osemnásteho storočia.

Avicenna (980 – 1037) bol preslávený lekár a autor mnohých kníh, vrátane Kánonu medicíny, v ktorom opisuje svoj výskum liečenia farbou. Avicenna tvrdil, že žltá znižuje zápal a bolesť a že krvný tlak možno zvýšiť červenou a znížiť modrou farbou.

V renesancii Paracelsus (1493 –1541) využíval farbu ako hlavnú zložku svojej lekárskej praxe. V devätnástom storočí záujem o liečenie farbou upadol, lebo anatomické znalosti a rozširujúce sa užívanie liekov viedlo k tomu, že lekári namiesto holistického liečenia kládli dôraz na ochorenie fyzického tela.

Vďaka priekopníckej práci dvoch amerických lekárov, Dr. Setha Pancoasta a Dr. Edwina Babbitta, sa znovu obnovil záujem o terapiu farbou. Dr. Pancoast študoval diela slávnych filozofov a väčšinu svojej práce založil na ich skúmaní. Jeho kniha Modré a červené svetlá, uverejnená v roku 1877, opisuje, ako použil červené a modré filtre pri svojej práci. Napísal: 
„Aby sa stimuloval nervový systém, pri všetkých prípadoch ochabnutosti treba použiť červenú farbu, a aby sa nervový systém uvoľnil, v každom prípade mimoriadnej tenzie treba použiť modrú farbu.“26 Dr. Pancoast filtroval aj vodu prostredníctvom farebných skiel, aby získala liečivé vlastnosti. Len o rok neskôr, v roku 1878, Dr. Babbitt publikoval prácu Princípy svetla a farby, ktorá mala úspech na celom svete a ešte stále sa vydáva. Dr. Babbitt vynašiel termolum, zvláštnu kabínku, ktorá využívala prirodzené slnečné svetlo.

Zistil však, že je to príliš obmedzujúce a zostrojil inú kóju, ktorá využívala elektrický oblúk. Na začiatku dvadsiateho storočia sa Dr. Rudolf Steiner (1861 – 1925), slávny okultista, filozof a učiteľ, začal zaujímať o farbu. Veril, že každá farba má spirituálny význam a domnieval sa, že farby by mohli zohrať hlavnú úlohu v medicíne dvadsiateho prvého storočia. Dr. Steiner pracoval hlavne s tým, čo nazval „aktívne, liečivé farby“ (červená, modrá a žltá), a reprezentujúce farby“ (zelená, biela, čierna a farba broskyňového kvetu).

Počas dvadsiateho storočia postupne rástol záujem o farebnú terapiu. V roku 1934 americký fyzik Dinshah P. Ghadiali uverejnil trojzväzkové dielo s názvom Spektro-chromometrická encyklopédia.28 Bol to kurz liečenia farbou pre amatérov a je dostupný aj dnes. Dr. Harry Spitler, lekár a odborník na optometriu, vypracoval systém terapie farbou nazvaný syntonics, v ktorej sa svetlo aplikuje priamo do očí. V roku 1977 Jacob Liberman, americký optometrik, počul prednášku Dr. Spitlera a začal vlastný výskum. Jeho liečebný postup sa volá „okulárna fototerapia“. Libermanovo hlavné dielo o tejto téme má názov Svetlo: Medicína budúcnosti.

V roku 1979 Dr. Douglas Pratt z Minnesotskej univerzity navrhol vedecký základ pre terapiu farbou. Skúmal účinky farebného svetla na rozličné rastliny a objavil, že veľmi intenzívne červené farby urýchľujú rast rastlín, kým veľmi intenzívne modré farby ho brzdia. Naznačil, že ak tieto farby pôsobia takto na rastliny, asi môžu rovnako účinkovať aj na ľudí.

Existuje dobre doložený prípad rakoviny vyliečenej farbami slnečného spektra. V roku 1982 u vedúcej rádiológie na kalifornskej Merced Community College Dr. Helen Flemingovej diagnostikovali pokročilú rakovinu lymfatických uzlín. Jej onkológ odporúčal chemoterapiu a ožarovanie, ale Dr. Flemingová odmietla, lebo účinky tejto liečby poznala z prvej ruky. Namiesto toho prestala pracovať, odsťahovala sa na vidiek, kde sa mohla v dokonalom súkromí opaľovať nahá. Dr. Flemingová verila, že sa vylieči z rakoviny absorbovaním farebného spektra. Pravidelne sa slnila a nádor zmizol.

Lenže nádor sa vrátil, len čo prišla späť na Merced College a začala pracovať pod žiarivkami. Dr. Flemingová požiadala Johna Otta, známeho výskumníka svetla a farby, aby jej inštaloval zariadenie zvané Ott-Lite, ktoré simuluje slnečné svetlo, doma, v kancelárii a prednáškovej miestnosti. Nádor sa zase vytratil, a keď omnoho neskôr zomrela, bolo to na srdcový infarkt, nie na rakovinu.

Liečitelia energiou dokážu detegovať výkyvy a zmeny vnútri aury. Preukázal to zaujímavý experiment, ktorý uskutočnila Dr. Susan Wrigtová a uverejnil Western Journal of Nursering Reseach. Požiadala liečiteľov praktizujúcich dotykovú terapiu, aby preskúmali päťdesiatdva pacientov, ktorí trpeli chronickou bolesťou, a zistili, či dokážu lokalizovať oblasti porúch v energetickom poli. Liečitelia vyhodnotili energetické pole každého pacienta svojimi rukami a dospeli v relevantnej miere k zhode v tom, odkiaľ vyžaruje bolesť.

Väčšina zdravotných problémov sa prejavuje vnútri éterického tela. Liečitelia dokážu skúmaním kvality éterického dvojníka vnímať minulé zdravotné ťažkosti aj súčasné ochorenia, ba aj budúce choroby. Liečitelia energiou veria, že sú schopní odhaliť problémy ešte predtým, než si pacient uvedomí, že niečo nie je v poriadku. Znamená to, že dokážu nastoliť rovnováhu energetického poľa osoby a navrátiť jej dokonalé zdravie predtým, než sa objaví nejaký príznak choroby. Caroline Myssová je jedna z mnohých medicínskych laikov, ktorí dokážu diagnostikovať zdravotné problémy bez potreby nejakej pravdepodobne nebezpečnej alebo invazívnej medicínskej procedúry.

Dnes jestvujú mnohé  dostupné varianty energetického liečiteľstva: pránická liečba, psychická liečba, reiki, spirituálna liečba, liečenie jemnou energiou a terapeutický dotyk. Mentálne zdravotné problémy ako schizofrénia sa tiež odrážajú v aure. Prejavujú sa neobvyklým tvarom a nedostatkom symetrie aury ako celku.

Liečenie čakrami

Pretože každá čakra je spojená s určitou telesnou časťou, akákoľvek nerovnováha čakry môže naznačovať chorobu a iné zdravotné ťažkosti. Ak si to uvedomíme, môže nás to ochrániť pred prepuknutím ochorenia, lebo uzdravujúcu kúru možno absolvovať pred vypuknutím choroby.

Telesné časti korelujúce s každou čakrou sú tieto: 

 • KOREŇOVÁ ČAKRA: (Červená) Kostra, svalstvo a imunitný systém. Nadobličky. 
 • SAKRÁLNA ČAKRA: (Oranžová) Močový mechúr, obličky, maternica, vaječníky, semenníky a prostata. 
 • ČAKRA SOLAR PLEXU: (Žltá) Kostrč, tráviaci trakt a pankreas. 
 • ČAKRA SRDCA: (Zelená) Srdce, pľúca, týmus a imunitný systém. 
 • KRČNÁ ČAKRA: (Modrá) Ramená, paže a šija, štítna žľaza. 
 • ČAKRA ČELA: (Indigo) Oči a hypofýza. 
 • KORUNNÁ ČAKRA: (Fialová) Centrálny nervový systém. Epifýza.

Ešte viac si prečítajte v záložke Ukážky z novinky Všetko o aure. 

 

Autor článku: Vydavateľstvo Ikar

Dátum zverejnenia: