Ako nájsť duševnú pohodu?

Ako nájsť duševnú  pohodu?
Zdroj: bigstockphoto.com
Vďaka poznaniu našej budúcnosti môžeme zlepšiť prítomnosť a zbaviť sa tak rôznych fóbií  či tráum. Tvrdí to dr. Brian L.Weiss, ktorý je priekopníkom regresívnej terapie. Prostredníctvom hypnózy sprevádza svojich pacientov minulými životmi. Teraz opäť prekračuje hranice a necháva pacientov prejsť až do ďalekej budúcnosti, aby si zlepšili svoj život duševne i fyzicky. ,,Zabudnite na minulosť. Tá je preč. Poučte sa z nej a nechajte ju tak.“

Ako často si želáte vidieť do budúcnosti? Dr. Brian L. Weiss vám ukáže, že je to možné. Vo svojej knihe Životy minulé a budúce opisuje zážitky ľudí počas ich putovania do minulých i budúcich životov, a to, ako ich toto poznanie ovplyvnilo. Okrem hlbokých osobných príbehov vás pohltia aj fascinujúce opisy vzdialenej budúcnosti našej planéty a jej obyvateľov – čoraz prepojenejších nesmrteľných duší.

Životy minulé a budúce je prelomová kniha, ktorá zaručene osloví tých, ktorí bojujú za lepšiu budúcnosť. Doktora Weissa si pred časom prizvala do svojej šou aj samotná Oprah Winfrey, s ktorou hovoril o regresnej terapii, minulých životoch či liečení fóbií. ,,Ak sa spoliehate na rady iných ľudí, môžete urobiť veľmi veľa chýb. Vaše srdce vie najlepšie, čo potrebujete,“ myslí si lekár, ktorý dnes organizuje semináre, školenia a kurzy po celom svete.

Zzz.sk vám prináša úryvok z knihy Životy minulé a budúce ešte pred jej vydaním:

Intenzívna terapia trvala takmer dva roky (na pravidelné kontrolné  sedenia chodil aj potom). Poskytol som mu aj liečebné pomôcky, napríklad relaxačné cédečká. Naučil sa všetko toto prepájať  s pohrúžením do minulých životov. Mal som obrovskú radosť, keď to viedlo k zmenám v jeho správaní. Vedel sa uvoľniť aj bez formálnej relaxácie (niečo som mu aj odporúčal, ale nemal sa k tomu). Povedal mi, že jeho komunikácia s ľuďmi v práci sa zlepšila, vedel lepšie počúvať iných a pokiaľ ide o komplikácie a zlyhania iných, bral ich na vedomie bez toho, že by bol na ľudí hneď vyletel. Aj vtedy, keď sa naozaj nahneval, zlosť trvala kratšie nemala taký agresívny ráz. Z času na čas si zvykol cez obedňajšiu prestávku pustiť niektoré z mojich relaxačných cédečok a požiadal sekretárku, aby sa postarala, že nebude rušený. Začal hrať golf a chodiť na rybačku a ako divák na bejzbalové zápasy svetoznámeho miestneho klubu Florida Marlins.

George sa začal lepšie cítiť aj fyzicky. Krvný tlak mu klesol a jeho elektrokardiogram vykazoval lepšie hodnoty. Začal cvičiť, menej pil, lepšie sa stravoval, to všetko s podporou

svojej ženy. Občas som ju pozval na naše sedenia, kde sa mohla presvedčiť o jeho pokrokoch. Bola mi za ne rovnako vďačná ako on. Zmenilo sa aj jeho správanie k deťom, bol im otcom, priateľom a vodcom, už nie diktátorom.

Jedna zmena podmieňovala druhú a zrazu sa dala konštatovať akási globálna zmena. Hovorí sa tomu synergická slučka. Úspechy sa kumulovali.

„Zazrel som čosi aj na tej druhej strane,“ povedal mi. „Videl som sa v budúcom živote ako obľúbený učiteľ kopy deciek. Žil som veľmi šťastným životom a bol som veľmi spokojný. Schopnosti stamodtiaľ som si dokázal preniesť do svojho fyzického života tu. A zazrel som letmé záblesky iného sveta. Akési krištáľové zoskupenie svetiel a ľudí, viete, čosi také ako svetelné lúče.“

Žasol som. A ako som už povedal, bolo to predtým, ako som začal s cielenou progresnou hypnózou. Potom mi napadlo, či tu nejde o akúsi metaforu, symbol všetkého, po čom baží jeho terajšia duša. Alebo mohlo ísť o sen ovplyvnený naším prehrabávaním sa v jeho minulých životoch. A azda to, čo videl, bola pravda.

Po jeho poslednom sedení som si poznamenal: „Vyzdravel a jeho duševné srdce je rovnako zdravé ako to telesné.“  To tvrdenie o jeho telesnom srdci potvrdila aj Barbara Tracyová, jeho kardiologička. Vedel som, že Georgeove vyhliadky sú dobré. Život preň zrazu nadobudol zmysel. Spiritualita sa stala prirodzenou zložkou jeho duševného nastavenia. Rodina sa preň stala dôležitou. Aj priatelia. Spolupracovníci tiež.

A takisto aj radosť.

Bol pripravený postúpiť do ďalšieho vývojového štádia. Keď raz zomrie a jeho duša bude pripravená vrátiť  sa na tento svet, jeho ďalší život bude na vyššej úrovni a takmer iste príjemnejší ako životy, ktoré žil doteraz. O tom som presvedčený. Keby sa nebol vrátil do svojich minulých životov, bolo by mu dosiahnutie tohto stavu trvalo dlhšie. Možno by bol musel prežiť množstvo ďalších životov plných zlosti  a násilia, kým by pochopil tie veľké pravdy, ku ktorým dospel regresiami. Jeho terapia sa skončila a v mojej ambulancii sa už dlhšie neukázal. Keby mal záujem uvítal by som príležitosť nahliadnuť spolu s ním do jeho budúcnosti – nie z terapeutických dôvodov, ale zo zvedavosti nás oboch na to, ako bude vyzerať jeho bezkonfliktný a ubližovaním nezaťažený ďalší život. Či životy.

Georgeov terajší život sa zmenil a stalo sa to vďaka tomu, že zavrhol zlosť a násilie, črty, ktoré preň boli najpríznačnejšie. Prítomné aj minulé životy mnohých pacientov sú ukážkou

toho, že zmeny sú možné v desiatkach rôznych oblastí života. Keď túto úvahu extrapoláciou dotiahneme aj s ohľadom na budúce životy, budú to stovky oblastí. Len zriedka sa stáva, že za jeden život človek zvládne viac ako jednu lekciu. A to aj napriek tomu, že čomu-tomu sa tak mimochodom priúča aj z iných lekcií. Pre potreby tejto knihy som si materiál rozvrhol do viacerých okruhov, ktoré sa však navzájom prekrývajú, pričom vývoj v jednej oblasti môže podnietiť zmeny v inej.

Prečítajte si viac o novinke Životy minulé a budúce od Dr. Briana L. Weissa.

 

Autor článku: Vydavateľstvo Ikar

Dátum zverejnenia: