korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

29. október – Svetový deň psoriázy

Do Svetového dňa psoriázy sa v tomto roku zapája aj Dermatovenerologická klinika UNLP Košice (pracovisko Trieda SNP), ktorá pri tejto príležitosti otvorí dvere pre verejnosť od 8.00 do 15.00 hod. Záujemci budú môcť konzultovať svoje otázky priamo s primárom MUDr. Tomášom Kampem v špecializovanej dermatovenerologickej ambulancii na 8. poschodí lôžkového monobloku na Triede SNP 1. 

Cieľom Dňa otvorených dverí nielen pre pacientov s psoriázou, je upozorniť na ochorenie, ktoré patrí k najrozšírenejším kožným poruchám na svete a mnohých ľudí často vháňa do izolácie. „Zapojením sa do tejto akcie chceme upozorniť aj zdravých ľudí na fakt, že ľudia s psoriázou nie sú infekční, teda nemôžu svoje okolie nakaziť“, zdôrazňuje MUDr. Tomáš Kampe, primár Dermatovenerologickej kliniky UNLP Košice.

29. októbra sa aj pacienti s psoriázou budú môcť poradiť s lekármi o svojom ochorení, jeho stave a možnostiach liečby najmodernejšími cestami.

Deň otvorených dverí pre pacientov s psoriázou zastrešuje Slovenská dermatovenerologická spoločnosť Slovenskej lekárskej spoločnosti.

Svetový deň psoriázy každoročne vyhlasuje Medzinárodná federácia psoriatických organizácií.

Autor článku: Mgr. Ladislava Šustová

Dátum zverejnenia: