Pri prekonávaní jesenných problémov môže pomôcť čínska medicína

Prichádza obdobie, v ktorom majú kašeľ, nádcha a všetko, čo súvisí s prechladnutím zelenú. Pokiaľ nepomáhajú vitamínové tabletky a domáce recepty ako napríklad mlieko s medom, nezaškodí vyskúšať aj rady tradičnej čínskej medicíny, všíma si rakúska tlačová agentúra APA.

Tisícročná čínska náuka o zdraví odporúča vyčiarknuť na jeseň z jedálnička všetky ostré koreniny. Naopak, čínski liečitelia by vám v týchto dňoch prikázali konzumovať teplé jedlá a potraviny, ktoré podporujú zachovanie pľúcnej energie - slivky, hrušky a gaštany. Čínska medicína vychádza zo zásady, že človek a príroda tvoria jeden celok. Ľudský organizmus reaguje veľmi citlivo na podnety zvonka," vysvetľuje v rozhovore pre agentúru APA odborníčka na tradičnú čínsku medicínu, naturalizovaná Viedenčanka Wen Shi Chun.

Tradičné čínske liečiteľstvo učí, že na jeseň je telo konfrontované suchom, v zime musí čeliť chladu, v lete horúčave a vlhkosti. "Pokiaľ tieto poveternostné faktory zájdu za hranicu prirodzenej imunity, vznikajú choroby," zdôrazňuje We. Pre súčasné obdobie je charakteristický kašeľ, pocit sucha v ústach, vyschnuté pery, pokožka a oči, bolesti hrdla, zápcha a depresívne nálady.

"Podľa teórie piatich základných elementov (drevo, oheň, zem, kov a voda) je jeseň elementom alebo fázou kovu. Tomuto prvku priraďuje čínska medicína aj pľúca. Z tohto dôvodu zasahujú škodlivé vplyvy v jesenných mesiacoch osobitne pľúca a dýchacie cesty. "Ľudia sa často sťažujú na kašeľ, chrípku, upchatý nos alebo zápal prínosových dutín. Aj jesennú depresiu pripisuje čínska medicína týmto súvislostiam. Nedostatok alebo nadbytok tzv. pľúcnej energie poškodzuje pečeň, ktorá zodpovedá za náladu ľudí. Poškodenie tzv. pečeňovej energie vyvoláva výkyvy nálady," upozorňuje Wen.

Ako sa možno jesenným ťažkostiam vyhnúť? Čínske príslovie hovorí, že pokiaľ má telo dostatok harmonickej energie, je imunitný systém dostatočne silný na to, aby škodlivé vplyvy nemali nijakú šancu," hovorí Wen. Tradičná čínska medicína odporúča preto posilniť v tomto období pľúcnu energiu a tým aj celý imunitný systém. "Z tohto dôvodu sa treba na jeseň vyhýbať ostrým koreninám. "Kari, čili, čierne a biele korenie, štipľavá paprika vplývajú priamo na pľúca a spôsobujú, že sú suché a prehriate. Tak vznikajú ťažkosti ako suchý kašeľ, bolesti hrdla, suchý nos."

Namiesto korenín a štipľavých jedál treba jesť potraviny, ktoré pľúca zvlhčia a podporia vytváranie pľúcnej a srdcovej energie. Medzi takéto potraviny patria: hrušky, figy, smrčky, výrobky zo sóje, gaštany, lotosové korene, mäso z kačice, ošípanej a kurčiat,  banány, med, uhorky, paradajky, reďkvičky, sezam, vlašské orechy, píniové jadrá, hrozno, mango, jami, vajíčka, sladké zemiaky, červené datle a ustrice. Na prevenciu chrípky by vám odborník na čínsku medicínu odporučil čaj z niekoľkých reďkoviek, z troch plátkov zázvoru, a zo šiestich červených datlí. Nakrájanú reďkovku s ostatnými prísadami treba variť 20 minút v litri vody, piť teplé.

Proti depresiám a nespavosti účinkuje dobre pšeničná polievka: približne 50 g pšenice variť s 25 g jadier z vlašských orechov trištvrte hodiny v litri vody a osladiť medom. Proti zápche a bolestiam hrdla pôsobí hruškový čaj: dve hrušky a šesť až osem sušených sliviek dať do litra vody a variť 20 minúť. Čaj sa má piť vlažný po jedle. Upchatému nosu zase pomôže vývar z ryže a z fazule: 60 g ryže a 30 g v noci namočenej fazule sa zaleje litrom vody a nechá sa variť jednu hodinu. Vývar možno ľahko okoreniť. Odporúča sa taktiež jemná masáž bočných strán nosa, prípadne si nakvapkať do každej nosnej dierky jednu (ale skutočne iba jednu!) kvapku cesnakovo-cibuľovej šťavy.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: