Návod na prežitie pre ženu. Čo nám chce MUDr. Bukovský knihou povedať?

Návod na prežitie pre ženu. Čo nám chce MUDr. Bukovský knihou povedať?
Zdroj: bigstockphoto.com

Po úspešnej knihe Návod na prežitie pre muža prichádza jej dlhoočakávaná  verzia pre ženy. Kniha Návod na prežitie pre muža záskala na Slovensku a v Českej republike 3 platinové knihy a vlani vyšlo po 6 rokoch aj nové, doplnené vydanie, ktorého sa už odvtedy predalo ďalších takmer 5 tisíc výtlačkov. Novinka pre ženy sa veľmi rýchlo zaradila medzi bestsellery: ešte v rámci predpredaja sa dostala na prvé miesto v mienkotvornom rebríčku internetového kníhkupectva Martinus, udržala sa tam takmer 3 týždne a odvtedy patrí k Top 3 predávaným knihám.

Knihu predstavuje MUDr. Bukovský v krátkom rozhovore.

Čo môžeme od knihy očakávať? Ponúka len informácie alebo aj konkrétne návody ako byť zdravšími a krajšími?

Kniha ponúka množstvo dôveryhodných informácií, ale aj veľmi praktické návody – napríklad protikvasinkovú kúru, bezpečný a účinný predplesový redukčný program, či mmodernú protizápalovú a anti-agingovú kúru a pod. Čitateľky v nej nájdu množstvo praktických rád týkajúcich sa pokožky, vlasov, nechtov, sladidiel, emočného jedenia, metabolizmu, štítnej žľazy, sedavého zamestnania, histamínovej intolerancie, predmenštruačného syndrómu, menopauzy, tehotenstva, neplodnosti, ba aj čokolády. Kniha obsahuje všetko dôležité, čo žena potrebuje vedieť o svojom tele, o svojom zdraví a o pokušeniach aj nástrahách, ktoré na ňu číhajú v rôznych fázach života. Upozorňuje na bludy, ušetrí vám peniaze za falošné zázraky a ponúka argumenty, ktoré sú imúnne voči klamstvu. K tomu všetkému aj prehľadné tabuľky najlepších zdrojov dôležitých vitamínov a minerálov.

Prečo práve tieto témy?

Pomohli mi ich vybrať a zostaviť mnohé ženy: počas niekoľkých mesiacov mali možnosť písať do mojej ambulancie svoje námety, otázky a problémy, ktorým by sa mala kniha venovať. Som za túto spoluprácu a dôveru veľmi vďačný. Verím, že kniha obsahuje všetko dôležité. Prvé čitateľské reakcie o tom svedčia – sú nesmierne pozitívne. Je to tá najlepšia odmena za 9 mesiacov náročnej práce!

Pre  koho je kniha určená?

Ženám každého veku. Ženám, ktoré chcú žiť lepší život. Ženám, ktoré pochopili, že život je lepší ako neživot.

Prečo sme na knihu tak dlho čakali?

Lebo som na to potreboval ešte dozrieť, všeličo sa naučiť, pochopiť a nabrať odvahu. Voči ženám pociťujem obdiv a rešpekt.

V čom jej podobná a v čom rozdielna od Návodu na prežitie pre muža?

Má rovnaké členenie – Vaše telo a Váš deň, ale, samozrejme, odlišné kapitoly. Navyše, je to kniha, ktorá ako prvá na Slovensku využíva moderné technológie a prináša rozšírený obsah. Netreba sa toho báť, ani čakať hollywoodsku úroveň produkcie, ale je to určite zaujímavé. Čitateľky majú cez svoje smartfóny alebo iné mobilné zariadenia priamy prístup k veciam, ktoré sa do tlačenej knihy nedajú dostať: rôznym videám, animáciám, zostavám na cvičenie, či ďalším textom. A špeciálny bonus knihy je môj hudobný výber: 42 pesničiek, ktoré nepoznáte z rádií, ale určite stoja za to. Ak nemáte vhodné mobilné zariadenia, nebuďte smutná, všetko nájdete na mojej stránke www.akv.sk. Vrátane malej hitparády. Príjemné počúvanie a pospevovanie!

V knihe účinkuje aj 5 žien. Prečo práve tieto?

Dámy Mária Kráľovičová, Daniela Hantuchová, Zuzana Smatanová, Judita Puškáčová a Adriana Poláková prijali moje pozvanie stať sa knižnými hostkami – ich vtipné a zaujímavé odpovede na moje otázky sprevádzajú čitateľku celou knihou. A prečo práve tieto? Vybral som si ich preto, lebo ich poznám ako mimoriadne ženy: azda práve kvôli úspechom, ktoré dosiahli, sú plné pokory, múdrosti, vďačnosti za život a nadšenia pre svoju prácu.

Myslíte, že ženy si nechajú viac poradiť v tom ako zdravo žiť a starať  sa o seba?

Žena častokrát cíti väčšiu zodpovednosť za seba a rodinu – a nebojí sa jej, takže v porovnaní s mužom sa snaží konať viac uvedomelo. Je to tak v poriadku, takže potom platí, že ak naučíte muža jesť ovsené vločky, bude zdravší jeden človek, ale ak ovsené vločky začne používať žena, bude zdravšia celá rodina.

Knihu Návod na pr ežitie pre muža často kupovali ženy mužom, či už maželom, otcom alebo súrodencom. Myslíte, že muži budú teraz kupovať túto knihu ženám?

To všetko nechám na nich, ale je to dar pre každú ženu. Taký naozajstný dar! Ako orechová strúdľa z naozajstných orechov alebo malinová zmrzlina z naozajstných malín.

Keby ste mali povedať jednu najdôležitejšiu informáciu, ktorú ste chceli ženám touto knihou povedať,  čo by to bolo?

Bez ohľadu na to, čo sa deje „tam vonku“, telo, srdce ani duša sa nemusia s veľkým potešením váľať v blate.

Na ukážky z knihy sa môžete tešiť v ďalších článkoch. O knihu Dr. Bukovského Návod na prežitie pre ženu aj s podpisom autora môžete súťažiť aj prebiehajúcej súťaži. A ak sa Vám nechce čakať, alebo nebudete mať šťastie na výhru, knihu si môžete objednať  priamo tu   alebo kúpiť vo všetkých dobrých kníhkupectvách.

Autor článku: MUDr. Igor Bukovský

Dátum zverejnenia: