Chudnite s chutnými jedlami a s úsmevom na tvári bez stresu

Chudnite s chutnými jedlami a s úsmevom na tvári bez stresu
Zdroj: bigstockphoto.com

Často chodíte na prechádzky, aktívne dávate telu zabrať v posilňovni alebo inak športujete, neprejedáte sa a aj napriek tomu sa Vám nedarí schudnúť a zhodiť nadbytočné kilá? Zrejme treba hľadať problém vo Vašej strave a „neprejedaní sa“. Na to, aby ste schudli sa nestačí len hýbať, menej jesť, ale treba aj absolvovať fungujúcu diétu, ktorá Vám pomôže racionálne a natrvalo udržať Vašu líniu. Jednou z celosvetovo najviac uznávanou a úspešnou je proteínová diéta.

Profesor Dr. Blackburn svojim výskumom v 70-tych rokoch 20. storočia  zistil, že ak ľudské telo príjme dostatočné množstvo kvalitných bielkovín a súčasne zredukuje prísun cukrov, aktivuje sa v tele stav nazývaný ketóza. Tá odbúrava tuky a nie svalové tkanivo, ktoré je bielkovinami chránené a proces chudnutia je nielen rýchly, ale aj bezpečný. Týmto výskumom dal základ dnešným bielkovinovým diétam, často označovaných aj ako ketogénna diéta, akou je aj bielkovinová diéta PROTISSIMO.

Proteínová, čiže bielkovinová diéta, tak umožňuje schudnúť bez radikálneho úbytku svalového tkaniva. Ketolátky, ktoré pri ketóze vznikajú pôsobia euforizujúco na človeka a teda spríjemňujú samotné chudnutie dobrou náladou bez stresu a nervov s navodením pocitu sýtosti. Bielkoviny dodávajú telu potrebný zdroj energie. Proteínové jedlá PROTISSIMO sú vyrobené tak, aby chutili dobre, neboli fádne a nespôsobovali nechuť do samotnej diéty. Práve naopak jedál je na výber viac než dosť. Z vyše 60 druhov si každý vyberie svoje obľúbené slané a sladké pokrmy, ktoré sa ľahko pripravujú alebo sú určené k priamej konzumácii. Ako na raňajky, tak aj na obed, olovrant či večeru si môžete dopriať rôznorodé jedlá s rôznymi príchuťami spestrené neobmedzeným množstvom zeleniny.

Je však nutné  poznamenať, že aby bola diéta čo najefektívnejšia, musí  prebiehať pod lekárskym dohľadom a odbornými konzultáciami. Konzultácie a celý nutričný manažment pacientov môžete využiť u MUDr. Martina Kleina, odborného garanta a lídra bielkovinovej diéty PROTISSIMO, ktorý Vám poradí ako schudnúť zdravo, dlhodobo, bez JOJO efektu a následne Vám nastaví cely redukčný proces podľa Vašich potrieb. Nájdete ho v Centre chudnutia PROTISSIMO v Poliklinike na Mýtnej 5 v Bratislave alebo na internetovej stránke centra www.zdravoschudnut.sk.

Autor článku: Centrum chudnutia PROTISSIMO

Dátum zverejnenia: