Chudnutie po sviatkoch je jednoduché, zabudnite na predsavzatia a skutočne sa odhodlajte k zmene

Chudnutie po sviatkoch je jednoduché, zabudnite na predsavzatia a skutočne sa odhodlajte k zmene
Zdroj: bigstockphoto.com

Príchodom nového roka si často dávame predsavzatia podľa rôznych osobných priorít. Niektorí z nás sa potrebujú zbaviť fajčenia, niektorí chcú zmeniť svoje zamestnanie, iní zas majú na pláne ísť na luxusnú dovolenku, svadobnú cestu alebo možno dokonca chcete schudnúť a zbaviť sa tak nadbytočných kilogramov.

Novoročné predsavzatia sú čarovné v tom, že ich vysloví skoro každý, ale len 20% ľudí ich aj dodrží a naplní. Dôvodom môže byť slabá motivácia, výhovorky alebo aj Vaše pohodlie, ktoré máte a v skutočnosti zmeniť nič nechcete a súčasný stav Vám vyhovuje natoľko, že v ňom zotrváte aj naďalej. Preto radikálne zmeny, ktoré uskutočňujete, resp. chcete uskutočniť by nemali byť založené len na novoročnom predsavzatí, ale aj na odhodlaní a skutočnom chcení túto zmenu urobiť. Po Vianociach je ideálny čas na zmenu a tej sa treba aj držať, ak sa tak už rozhodnete.

Častým novoročným predsavzatím býva aj chudnutie. Ak chcete schudnúť, neberte to ako nutné zlo, ale premeňte ho vo Vašej mysli vo Váš prospech. Možno ste sa v minulosti už pokúšali o schudnutie, možno s čiastočným úspechom, možno s JOJO efektom a možno bez želaného výsledku. Kde bola chyba viete zrejme iba Vy, ale hlavným neúspechom býva postupná strata motivácie, podľahnutie pokušeniu, ale hlavne to, že ste nezmenili životný štýl a po čase a po skončení diéty sa Vám pracne zhodené kilogramy vrátili ako taký bumerang.

Boj s nadváhou vyhráte jednoducho. Potrebujete iba motiváciu a presvedčenie, že to zvládnete. A samozrejme to najdôležitejšie - zmenu životného štýlu. Ak zmeníte stravovacie návyky a pridáte k tomu troška pohybovej aktivity, žiaden JOJO efekt sa už vo Vašom živote neobjaví a Vy budete poznať odpoveď ako schudnúť natrvalo. Metód a postupov ako schudnúť je v dnešnej dobe ozaj veľa. Treba však vybrať takú, ktorá nemá iba za cieľ zredukovať Vašu hmotnosť, ale Vás postupne bude viesť k zdravším stravovacím návykom a naučí Vás žiť zdravšie. Takýchto metód chudnutia existuje potom už len zopár. Medzi ne patrí aj diéta PROTISSIMO. Zameriava sa nielen na redukciu hmotnosti, ale má za úlohu zmeniť hlavne životný štýl človeka. Toto by malo byť podstatou a úlohou každej redukčnej metódy a JOJO efekt by sa vytratil z poznania ľudí.

Bez vyššie uvedených cieľov a úloh by PROTISSIMO bolo pre Vás len ďalšou diétou, na ktorú by ste zrejme nadávali, že nesplnila svoju úlohu.

Tak ako? Ste už rozhodnutí, či zmeníte životný štýl, ktorý ste doposiaľ viedli?

Autor článku: Centrum chudnutia PROTISSIMO®

Dátum zverejnenia: