Poprední odborníci hokejovej medicíny do Bratislavy

Poprední odborníci hokejovej medicíny do Bratislavy
Zdroj: bigstockphoto.com

Bratislava a hokej, spojenie,  ktoré má vo svete svoj cveng.  Podobné ambície má aj  premiéra podujatia kontinentálneho rozmeru, ktorý pripravuje Zdravotná komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja.

V dňoch 5.-7. júna 2014 privítame v Bratislave  v hoteli DoubleTree by Hilton popredných zahraničných odborníkov, ktorí odprezentujú svoje poznatky  a skúsenosti z medicínskej praxe z pôsobenia pri hokejových reprezentačných a oddielových tímoch.

Na rovnakom mieste v júni minulého roka sa uskutočnil Kongres lekárov slovenských a českých hokejových klubov. Na základe veľmi pozitívnych ohlasov aj na medzinárodnom poli, rovnako i na pôde IIHF, sme sa rozhodli pokračovať v našich aktivitách a za aktívnej podpory vedenia SZĽH pripraviť v tomto roku historicky prvý Európsky kongres hokejovej medicíny.

Z potreby vyššej výkonnosti juniorských reprezentácií  v súlade s levelom medzinárodného hokeja, čo nie je iba problémom Slovenska, vyplynula z hnutia požiadavka na jednu z hlavných tém kongresu – Funkčné záťažové testy a ich význam pre ľadový hokej. 

Prednášajúci sa zamerajú aj na „klasické“ témy -  akútne stavy v hokeji, úrazy, otázky dopingu a antidopingu, ďalej na špecifiká práce lekárov pri reprezentačných družstvách.  Prirodzený záujem vzbudzuje aj prezentácia zdravotníckého zabezpečenia XXII. zimných olympijských hier v Soči, ako aj informácia z tohtoročných majstrovstiev sveta v bieloruskom Minsku.

Neoddeliteľnou súčasťou hokejového kolektívu sú fyzioterapeuti a maséri, ktorí budú mať možnosť konfrontovať svoje skúsenosti z praxe v sekcii určenej pre túto skupinu delegátov. Pripravených je niekoľko prekvapení a veríme, že účastníci si vyberú z ponuky workshopov v priestoroch dejiska kongresu v hoteli Hilton. Jedným z nich je „Záchranársky workshop“, ktorý pripravujeme v spolupráci so spoločnosťou Falck. Tri kongresové dni dávajú dostatočne široký priestor obnoviť si a spresniť  poznatky v oblasti bezprostrednej záchrany života s praktickými ukážkami a nácvikom nevyhnutných zručností priamo na reálnych figurínach. Rovnako aj s  reálnymi pomôckami, s ktorými sa môžeme stretnúť už aj na slovenských zimných štadiónoch.

Spestrenie náročného odborného  programu sľubuje  priateľský hokejový zápas

Slovensko – zvyšok sveta  s  aktérmi z radov účastníkov kongresu, 6. júna večer na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu .

Všetky potrebné informácie o prvom Európskom  kongrese hokejovej medicíny (1. ECHM) a registrácii nájdu záujemcovia na stránke www.hockeycongress.com.

Tešíme sa na  júnové osobné stretnutie na  I. ECHM v Bratislave.

Autor článku: Hipokrat s.r.o.

Dátum zverejnenia: