Slovné spojenie 3. tisícročia - Wellness kúpele

Slovné spojenie 3. tisícročia - Wellness kúpele
Zdroj: bigstockphoto.com

Turčianske kúpele sú so svojimi liečebnými, relaxačnými a regeneračnými účinkami ideálnym miestom na prevenciu, regeneráciu a  znovuzískanie psychickej i fyzickej pohody.

Minerálna voda v Turčianskych kúpeľoch je prírodná liečivá pitná voda, stredne mineralizovaná, síranovo-hydrogenouhličitanová, vápenato–horečnatá so zvýšeným obsahom fluoridového iónu. Pramene vyvierajú z hĺbky niekoľkých desiatok metrov,  mineralizácia je nad 1500mg/l, teplota vody na prameni sa pohybuje medzi 40-46° C.

Kúpele sú vybavené kompletným balneoterapeutickým zariadením s kúpeľmi s liečivou minerálnou vodou, masážami, teploliečbou, vodoliečbou, rehabilitáciou, elektroliečbou, svetloliečbou, uhličitou terapiou, inhaláciami, fitnescentrom ale aj relaxačnými a kozmetickými procedúrami. K dispozícii je kvalitné ubytovanie a strava, na relax a zábavu komplex Spa & Aquapark , kde sa využíva takisto výhradne prírodná liečivá minerálna voda z lokálnych liečivých zdrojov.

Rada na záver : Zorganizujte si čas na aktívny oddych a regeneráciu. Keď je čas na oddych, nezaoberajte sa pracovnými povinnosťami.

Náš tip:

Vyskúšajte wellness pobyty a unikátnu turčiansku liečivú vodu na vlastnej koži.

Turčianske kúpele sú jedny z najstarších termálnych kúpeľov na Slovensku a v Európe. Ležia v južnej časti Turčianskej kotliny na úpätí výbežkov Veľkej Fatry, ktoré spolu s Kremnickým pohorím a pohorím Žiar tvoria prekrásne okolie mesta Turčianske Teplice. Tunajšia liečivá minerálna voda je svojím jedinečným zložením predurčená pre liečbu ochorení pohybového aparátu, neurologických ochorení, ochorení obličiek a močových ciest aj ochorení tráviaceho ústrojenstva. Za posledných 10 rokov sa v kúpeľoch investovali značné prostriedky do zvýšenia štandardu zdravotnej starostlivosti, ale aj do ubytovania a gastronómie. Ústretový a odborne školený personál vám poskytne širokú škálu kvalitných kúpeľných služieb. Krásna Turčianska kotlina a celý región Turca ponúka pestré možnosti pre aktívne trávenie voľného času počas celého roka.

 

Autor článku: Zlaté kúpele Turčianske Teplice

Dátum zverejnenia: