Preklopkajte sa k zdraviu

Preklopkajte sa k zdraviu
Zdroj: bigstockphoto.com

Najvzrušujúcejšie na klopkaní je, že okamžite cítite rozdiel, ktorý spôsobuje vo vašom tele a mysli. Netreba ho najprv hodiny študovať alebo čakať tridsať dní, kým uvidíte výsledky. Hovoríme o technike známej pod skratkou EFT, čo je metóda emočnej slobody, alebo tiež zjednodušene klopkanie. Je to revolučná metóda na zlepšenie vášho života – novinka Preklopkajte sa k zdraviu rýchlo a efektívne poradí s mnohými problémami od úzkosti, chronickej bolesti, závislostí a strachu až po nadváhu, finančnú hojnosť, uvoľnenie stresu a ešte oveľa viac.


Technika EFT je založená na starovekej akupresúre a modernej psychológii.
Svetoznámy expert na EFT Nick Ortner v knihe odhaľuje:
- prečo mnohí lekári predpisujú „klopkanie“ na široké spektrum problémov,
- jednoduché postupy, obrázky a scenáre, ktoré vás krok za krokom naučia, ako klopkať pri rozličných problémoch,
- ukážky zahŕňajúce úľavu od bolesti cez povzbudenie k zníženiu hmotnosti až po podporu lepších vzťahov,
- skutočné príbehy zo života

Jednoduché návody v podaní Nicka Ortnera pomôžu zbaviť sa strachov a obmedzujúcich názorov, ktoré bránia žiť podľa svojich túžob. Ako sa to stalo Mandy.
Táto slobodná mamička prišla ku mne so sťažnosťami na občasné bolesti v tele, popisuje v knihe autor N.Ortner. Lekári nevedeli nájsť nijaké vysvetlenie na telesnej úrovni a povedali jej, že „všetko má v hlave“. Čiastočne s tým síce súhlasila, ale frustrovalo ju, že jediné riešenie, ktoré ponúkli, bolo sústavné užívanie liekov proti bolesti, čo jej zasahovalo do života. Začali sme spolu klopkať a už po niekoľkých minútach bolesť v čeľusti poklesla v intenzite z 8 na 5 na škále od 1 do 10.
   „Aká emócia je za touto bolesťou?“ spýtal som sa. Odpovedala ihneď.
   „Hnev,“ povedala. Konkrétne, hnev súvisiaci so situáciou v práci. Niekoľko minút sme o tom hovorili a klopkali a bolesť v čeľusti povolila úplne. Pripadalo jej to ako zázrak.
   Aký bol telesný problém s čeľusťou? Pravdepodobne nijaký. Bolesťou jej telo vyjadrovalo hnev, ktorý Mandy nemohla prejaviť inak. (Na mechanickej úrovni mohla bolesť pochádzať zo zníženého prítoku krvi do danej oblasti v dôsledku chronického napätia, ktoré sme klopkaním uvoľnili.) Dnes Mandy vie, že ak ju niečo zabolí, otázka neznie: „Čo mám s telom?“, ale skôr: „Čo sa mi moje telo snaží povedať?“ A vie, že môže použiť EFT, aby sa tej emócie – a bolesti – zbavila.

Skutočný príbeh z pohľadu lekára
Paulu takmer každý deň zoslabovali hrozné bolesti hlavy a migrény, spomína doktor  Mark Hyman, M.D. v knihe Prekopkajte sa k zdraviu.
Sústavne trpela už desať rokov. Hoci som jej predpísal lieky proti migréne a na spanie, aj štyri razy za mesiac sa ocitla na pohotovosti pre úpornú bolesť a nasledujúcu nespavosť. Popri užívaní liekov urobila vo svojom životnom štýle zmeny, ktoré sa v podobných situáciách osvedčili: vylúčila lepok, mäso a mliečne výrobky, vytvorila si spánkový režim, užívala výživové doplnky. Všetko bolo bez efektu. Bolesti hlavy neustúpili a ničili jej život.

   Pre lekára nie je nič deprimujúcejšie, ako keď vidí svojich pacientov trpieť. Rozhodol som sa odporučiť Paulu k priateľovi Nickovi Ortnerovi. Dopočul som sa, že dosahuje neuveriteľné výsledky technikami emocionálneho uvoľnenia (EFT), známymi aj pod označením tapping (klopkanie).
Mal som isté pochybnosti a povedal som Paule o svojej neistote, ale vtedy bola ochotná skúsiť čokoľvek. Obom nám bolo jasné, že potrebuje nový spôsob liečenia, novú cestu bez liekov, ktoré by jej pravdepodobne pri dlhodobom užívaní podlomili zdravie.

   Celú správu o Paulinom stave som dostal až o niekoľko mesiacov, no medzitým sa ku mne doniesli novinky, že bolesti ustupujú a Paula užíva menej liekov. Keď som s ňou napokon hovoril, ostal som v nemom úžase. Paula sa úplne zbavila bolestí a pritom nebrala nijaké lieky. Práca s Nickom a techniky emocionálneho uvoľnenia pri úspešnej navigácii na „emočnej ceste“, ako to sama opísala, ju oslobodili od bolestí aj tabletiek...

Nick Ortner je tvorcom a výkonným producentom dokumentárneho filmového hitu Preklopkajte sa k zdraviu (The Tapping Solution). Produkuje každoročné celosvetové internetové stretnutie Svetový summit EFT (The Tapping World Summit), ktorý už navštívilo viac ako pol milióna ľudí.

Pozrite si ďalšiu ukážku z knihy Preklopkajte sa k zdraviu.

Autor článku: Vydavateľstvo Ikar

Dátum zverejnenia: