Masáže nie sú prepych, ale potreba

Masáže nie sú prepych, ale potreba
Zdroj: bigstockphoto.com

Aj vy máte občas stuhnutý krk, bolestivú šiju, trpíte deformáciou krčnej chrbtice, mávate bolesti v krížoch? Nielen fyzioterapeuti, ale aj lekári posielajú ľudí na kvalitné masáže, ktoré majú viacero pozitívnych účinkov a minimálne občas by sme si ich mali dopriať všetci. Máme pre vás tip na sprievodcu siedmimi masážnymi štýlmi a ich pôsobením na konkrétne skupiny svalov – Masáže-anatómia.

Nie je nič lepšie ako si po práci, či náročnom týždni dopriať kvalitnú masáž – chrbta a šije, alebo chodidiel, či so zábalom masáž celého tela. Možností je veľa a táto kniha vám ukáže sedem masážnych štýlov + pôsobenie na konkrétne skupiny svalov. Kniha je prehľadne rozdelená na hornú časť tela, dolnú, prednú a zadnú časť, ale tiež na časti tela ako holene, chodidlá, šija, hlava, zadok...

Veľké názorné obrázky, popis masáže, dokonca anatomické pohľady. Nechýbajú varovania, ak si treba na čosi dať pozor, či tipy – povedzme ak na kosti pocítite hrčku, je to miesto, v ktorom sa pripájajú svaly alebo šľachy. Zvyčajne je to najvhodnejšie miesto pre masáž. Táto kniha je určená bežným ľuďom, naučí vás v domácom prostredí poskytovať masáž svojej rodine, či priateľom.

Ako sa píše na www.rajmasazi.sk, masáž pomáha vášmu telu v jeho samoliečiacom mechanizme. Je najlepším liekom na stres, únavu organizmu, bolesti svalov a kĺbov. Kvalitne urobená masáž pôsobí blahodarne na pokožku, podkožné väzivo, šľachy, kostné svalstvo, dýchací aparát, zažívací trakt aj vylučovací systém.  
„Najkvalitnejšia je klasická manuálna masáž, pri ktorej šikovný masér vyhmatá bolestivé spazmatické miesta“, tvrdí masér Ján Gardoš.

Určite sa zhodneme, že ľudský dotyk má mocnú silu a masáž prospieva telu mnohými spôsobmi. Či chcete uľaviť presileným svalom, zmierniť napätie v tele alebo poskytnúť partnerovi zážitok relaxácie, kniha Masáže-anatómiaponúka rôzne dotyky a metódy masáže celého tela. Účinná masáž by mala trvať aspoň 45 minút. Masér by za jeden deň nemal masírovať viac ako 8 až 10 ľudí. Potom môže pomôcť telu aj duši. Masáže medom či čokoládou neublížia, ale od bolesti nepomôžu. Najkvalitnejšia je klasická.

Autor článku: Vydavateľstvo Ikar

Dátum zverejnenia: