Ako schudnúť efektívne a pritom nehladovať? Prečítajte si dôležité kritériá výberu diéty...

Ako schudnúť efektívne a pritom nehladovať? Prečítajte si dôležité kritériá výberu diéty...
Zdroj: bigstockphoto.com

Diét a metód chudnutia, ktoré zaručujú 100% úspešnosť je na našom trhu dostatok, ba dokonca až prebytok. Každý kto potrebuje schudnúť, hľadá informácie a referencie najprv v okruhu svojich známych a následne aj na internete. Odporúčaní takej či onakej značky či zaručenej metódy možno nájsť na každom kroku. No, ako si vybrať tú správnu, ako schudnúť efektívne s trvalým výsledkom bez JOJO efektu a pritom nehladovať?

Pri výbere vhodnej diéty alebo metódy chudnutia, by ste mali mať na zreteli niekoľko skutočností, aby bolo Vaše chudnutie úspešné a trvalé.

V prvom rade si treba uvedomiť fakt, že zväčša každá diéta alebo redukčná metóda Vám pomôže schudnúť v nejakom časovom období. Tak sú navrhnuté všetky metódy a tým spĺňajú sľub o 100% úspešnosti, pretože schudnúť naozaj s nimi schudnete.

No na druhej strane Vy nechcete samozrejme len schudnúť, veď na čo by ste sa „trápili“, keď by ste vopred vedeli, že po skončení diéty sa Vaše zredukované kilogramy vrátia rýchlosťou bumerangu? Tu nastáva druhý krok a teda selekcia dostupných redukčných metód, ktoré nielen zredukujú Vašu hmotnosť, ale Vám pomôžu si aj novú líniu uchovať na trvalo. Trvalá zmena sa dá dosiahnuť iba zmenou životného štýlu a stravovania. A preto ak diéta, pre ktorú sa rozhodujete Vám nedokáže pomôcť zmeniť Vaše návyky, tak na ňu zabudnite, lebo sa vyhne účinku a Vy budete len sklamaní a frustrovaní! Rýchle diéty majú iba jednu výhodu a tou je rýchla redukcia hmotnosti. V prípade, že chcete trvalú zmenu, musí redukčný program trvať dostatočne dlhé obdobie, aby ste si osvojili nové zdravé návyky. Tak ako ste nepribrali za 1 týždeň 10 kilogramov, tak ich nemôžete chcieť ani schudnúť za týždeň s reálne udržateľnými výsledkami.

Týmto druhým krokom sa teda radikálne zúži výber dostupných metód, no tam sa to z ďaleka nekončí. Tretím krokom je výber takej metódy, ktorá postupne zabezpečuje prechod z diétnej stravy na normálnu zdravú stravu. Tým sa eliminuje šok organizmu z rýchleho zastavenia a prísunu diétnych prípravkov. Prechod na nové stravovanie a zdravý životný štýl by mal byť postupný, aby ste si zautomatizovali nové návyky a následne pri nich aj zostali. To sa nedá dosiahnuť rýchlou diétou, či konzumáciou tabletiek či nejakých náplastí a podobne.

Ďalším atribútom výberu by mala byť pestrosť ponúkanej diétnej stravy. Treba vyberať takú diétu, ktorá je chutná, eliminuje monotónnosť a ponúka na výber široké portfólio slaných a aj sladkých jedál. Nikto predsa nevydrží na rovnakej strave dlhšie ako niekoľko dní. Ak vyberaná diéta neposkytuje rôzne príchute či jedlá, tiež na ňu zabudnite. Bude to iba trápením pre Vás.

Nervozita alebo mierna eufória sú ďalšími nemenej dôležitými atribútmi. Väčšina diét nedokáže odstrániť nervozitu pri chudnutí a navodiť vo Vás dokonca miernu eufóriu. Napríklad jednou z mála diét, ktoré prinášajú miernu eufóriu počas chudnutia sú proteínové diéty.

Pocit sýtosti pri chudnutí je veľmi dôležitý. Ak by ste pociťovali hlad, mali by ste tendenciu siahať po nedovolených dobrotách a narušili by ste tak Vašu premenu k zdravému životu. Čiže taktiež veľmi dôležitý aspekt.

Posledným no tiež nemenej dôležitým aspektom je vplyv metódy na Vaše zdravie. Vždy treba myslieť na zdravie, pretože ho máme ozaj len jedno. Redukcia hmotnosti s trvalo udržateľnými výsledkami by mala prebiehať pod odborným alebo lekárskym dohľadom, aby sa pravidelne vyhodnocovala efektívnosť chudnutia a hlavne, aby sa pravidelne sledovali Vaše zdravotné výsledky.

Ak nájdete takúto metódu chudnutia či diétu, ktorá spĺňa vyššie uvedené aspekty, budete na dobrej ceste k trvalej zmene a následne budete hrdí na seba, že ste dokázali nielen vyhrať boj nad nadváhou, ale že ste si zlepšili a predĺžili svoj život.

Pre zjednodušenie hľadania, máme 1 tip na diétu, ktorá spĺňa všetky spomenuté kritériá.

Viac sa o nej dočítate na www.zdravoschudnut.sk.

Autor článku: Centrum chudnutia PROTISSIMO®

Dátum zverejnenia: