Aká je optimálna veľkosť porcie pri zdravom stravovaní?

Aká je optimálna veľkosť porcie pri zdravom stravovaní?
Zdroj: bigstockphoto.com

Mnoho ľudí nevie, aké je optimálne množstvo či veľkosť porcie hlavného jedla a často zvolia systém merania porcie „od oka“. No je tento systém správny pre zdravé stravovanie a eliminovanie nadváhy?

Pri zdravom stravovaní nezáleží iba od konkrétnej stravy či jej zloženia. Je potrebné sa zamyslieť aj nad tým, aká veľkosť porcie jedla je pre Vás optimálna. Ak nemáte čas, prípadne nemáte v danom momente so sebou váhu či iné meradlo, ktoré by dokázalo presne určiť veľkosť porcie, môžete zvoliť jednoduchú a účinnú metódu, ktorou je meranie porcie Vašimi dlaňami.

Možno sa Vám táto metóda bude zdať na prvý pohľad zvláštna a nezvyčajná, no pokiaľ ide o zdravé stravovanie, je úplne ideálna. Ideálna preto, lebo každý z nás je jedineční a každý z nás potrebuje skonzumovať inú porciu jedla, aby bol dostatočne sýty. Ako však zistiť optimálnu porciu? Jednoducho! Stačí, ak nastavíte dlane tak, ako keby ste pili vodu zo studne. Toto rozloženie rúk je ideálnym množstvom jedla, ktoré by ste mali konzumovať a ktoré je približne rovnaké veľkosti Vášho žalúdka. Týmto spôsobom si budete vždy istí, či ste si dopriali optimálne množstvo potravy.

Ak potrebujete zdravo schudnúť a následne si osvojiť zdravé stravovacie návyky, myslite na túto metódu optimálnej porcie jedla. Nie každá diéta myslí na Vaše zdravé stravovanie a návyky aj po jej skončení. Jednou z mála diét, ktorá poskytuje komplexný manažment pred a aj po chudnutí je bielkovinová diéta PROTISSIMO. Tá nielen zdravo redukuje kilogramy, ale vedie ľudí svojim prístupom k zmene stravovacích návykov, ktoré sú z hľadiska dlhodobého úspechu nevyhnutné.

Preto je vhodnou voľbou, ak chcete úspešne a natrvalo vyhrať boj s Vašimi prebytočnými kilami.

Autor článku: Centrum chudnutia PROTISSIMO®

Dátum zverejnenia: