Žiadny jojo efekt a budete fit!

Žiadny jojo efekt a budete fit!
Zdroj: bigstockphoto.com

Pierre Dukan pomohol dostať sa do formy, schudnúť a byť fit miliónom ľudí a mnohým hviezdam ako Jennifer Lopez, Gisele Bundchen či Kate Middleton. Na jeho vizitke môže stáť:

14 rokov praxe. 25 miliónov čitateľov. A zdokonalená metóda.
Pred rokmi spustila Dukanova diéta vo svete doslova lavínu a teraz je tu vylepšená Dukanova diéta 2014 s novými receptami.

Knihu Pierra Dukana si už prečítalo vyše 8 miliónov ľudí v 20 krajinách sveta. Keď vyšla prvá kniha na Slovensku, spôsobila ošiaľ aj u nás. V novej Dukanovej diéte 2014 nájdete úplné znenie metódy, úvod k fyzickej aktivite predpisovanej na recept a zápisník receptov, ktoré vám umožnia donekonečna variovať vaše jedlá v priebehu diéty. Nechýbajú ani nové vegetariánske recepty.

Úspech Dukanovej diéty
Diéta dr. Pierra Dukana sa dlhé roky drží medzi top diétami. Stovky lekárov požiadali P.Dukana o súhlas využívať ju v praxi. Jej čaro je totiž v jednoduchom nastavení, v jasných pravidlách, efektivite, rýchlosti účinku a trvácnosti výsledkov. Využíva 100 potravín (+78 proteínov a 28 druhov zeleniny), ktoré sú bežne dostupné a pre človeka prirodzené – konzumovať ich môžete podľa ľubovôle.
Samozrejme, v tomto zozname nenájdete rôzne sladké pečivo, chlieb, či žemle. Ako sa však zriecť chrumkavého chlebíka? Musíte ho jednoducho nahradiť potravinami, ktoré vás bez problémov nasýtia. A ak predsa len chcete mať „chlebový“ pocit, urobte si placku z ovsených otrúb.

Úryvok z knihy Dukanova diéta 2014 s novými receptami.

Úžitok proteínov : vedecké dôkazy v praxi

Čisté proteíny zmierňujú chuť do jedla
Proteíny sú vynikajúcim prostriedkom potláčajúcim hlad, keďže nie sú ľahko stráviteľné. V skutočnosti, zvýšená konzumácia čistých proteínov v tele produkuje vylučovanie ketonických látok, ktoré prinášajú pocit dlhodobej sýtosti. Po troch čisto proteínových dňoch sa hlad vytráca úplne. Ľahko sa ubránite zvyku stále niečo pochrumkávať, keďže vás už náhle prepadnutia hladu neohrozujú.

Čisté proteíny redukujú kalorický prínos
V prípade človeka predstavuje ideálne rozloženie živín (vďaka ktorému má možnosť odčerpať z kalórií toľko, aby bol zabezpečený bazálny metabolizmus) nasledujúci vzorec: 5 častí cukrov, 3 časti tukov a 2 časti bielkovín. Keď je strava človeka prispôsobená tomuto zloženiu, asimilácia živín je ideálna. Táto asimilácia sa deje v tenkom čreve s maximálnou efektivitou. Keď zmeníme ideálnu nutričnú schému, prejaví sa to aj na absorpcii živín v organizme, čo je zaujímavé práve pre diéty. Strava zredukovaná na jednu z troch základných živín automaticky vyprovokuje zlú absorpciu kalórií. No strava výlučne zostavená z tukov alebo cukrov sa neodporúča, pretože môže z dlhodobého hľadiska poškodiť vaše zdravie:
zvyšuje sa cholesterol, vzniká cukrovka, srdcovo-cievne problémy.
V tomto prípade iba strava výlučne zostavená z proteínov nepredstavuje riziko pre organizmus. Ak tráviaci systém spracováva iba bielkovinovú potravu, kalorický prínos potravín nebude ani zďaleka úplne využitý. Organizmus si zoberie nevyhnutné množstvo na udržanie chodu jednotlivých orgánov a zvyšok kalórií využije iba vo veľmi malom množstve.

Čisté proteíny vám pomôžu v boji proti zadržiavaniu vody v tele
Pri diétach založených na konzumácii rastlinnej potravy, ovocia, zeleniny a minerálnych solí sa zvyšuje riziko zadržiavania vody. Diéta, ktorú sa chystáte objaviť, založenú na proteínoch, naopak odvodňuje, pretože uľahčuje vylučovanie močom, čo je zvlášť zaujímavé počas menopauzy alebo v predmenštruačných obdobiach. Náš program prináša benefity pre ženy, ktorých trápi zadržiavanie vody v svalových bunkách. Niektoré z mojich pacientiek, nezvyknuté na nadváhu pred menopauzou, trápili napuchnuté členky, ťažké nohy, napnuté brucho. Drobné diéty, ktoré počas svojho života mali vo zvyku dodržiavať (napríklad ľahšie sa stravovať po sviatkoch) sa v tomto prípade ukázali neúčinné. No útočná fáza našej diéty, zostavená výlučne z proteínov, zapôsobila v ich prípade priam zázračne.

Proteíny efektívne bojujú proti celulitíde.
Dukanova proteínová diéta vykazuje v prípade celulitídy výnimočné výsledky. Možno ich vysvetliť hydrofóbnym charakterom proteínov a intenzívnou obličkovou činnosťou. Voda vniká do svalových buniek a vychádza z nich naplnená odpadom. Celulitídové usadeniny sú odstránené. Práve preto, a to vždy opakujem, je nevyhnutné počas celého priebehu diéty veľa piť.

Viac v novinke Dukanova diéta 2014 s novými receptami.

 

Autor článku: Vydavateľstvo Ikar

Dátum zverejnenia: