Fenomén: Chceme žiť zdravo a fit

Fenomén: Chceme žiť zdravo a fit
Zdroj: bigstockphoto.com

Viete o všetkých novinkách z oblasti zdravia a krásy, no počas celého dňa konzumujete len sladenú vodu a na fast foody nedáte dopustiť? V rukáve máte toľko výhovoriek, ktorými sa utvrdzujete, že sója chutí tak bizarne, až ste ju radšej vyškrtli zo svojho stravovacieho plánu a pohodlnejšie je kúpiť deťom multivitamín ako nastrúhať na tanier čerstvú mrkvu. Pre tento životný štýl pomenovanie zatiaľ nemáme, ale o vyváženom stravovaní a nezlomnom zdraví je v tomto prípade veľmi riskantné hovoriť.

Čítaním časopisu o zdravom životnom štýle načerpáte nové poznatky, ako žiť zdravší a komfortnejší život, no aby ste nezostali len pri prázdnych rečiach, je najvyšší čas prejsť od teórie k praxi. Už aj malé deti vedia, že ochutená voda nie je zdravá, že bez behu alebo aspoň päťdesiatich brušákov sa nadbytočné kilogramy len tak samy od seba nezačnú strácať.

Ak trpíte nadváhou, neuzatvárajte sa, pretože sebaľútosť je tá najslabšia zbraň nato, aby ste začali žiť zdravší, šťastnejší a pohodlnejší život. Žijeme predsa v informačnej dobe,  životný štýl rozoberá skoro každý ženský server na internete, kde sa jedným klikom dozvieme, ako účinne zabojovať proti migréne, artritíde, či novodobým alergiám.

Rozhodne by nám nemalo stačiť jesť len trikrát do dňa, pretože aj desiata a olovrant majú na náš organizmus blahodarný účinok. Zaneprázdnených, pracovne vyťažených ľudí držia nad vecou, podporujú koncentráciu, pozorné vnímanie a zbavujú nás tzv. pocitu vlčieho hladu. O zdraví píše  server thestyle.sk, aj tam sa môžete dozvedieť, prečo treba začať deň s kiwi, alebo čo všetko sa skrýva za farbou našich líc.

Každá správna dáma vie, že balzam na pery nie je len módnym výstrelkom, ale svojím kvalitným zložením dbá o hydratáciu a regeneráciu pier. Rovnako už ani páni biznismeni nezaostávajú pri tematike o zdravom životnom štýle. Ak trpia nespavosťou, nesiahajú hneď po práškoch a rôznych tabletách, ale pravidelne užívajú vitamíny skupiny B a popíjajú čaj z valeriánky lekárskej.

Omnoho viac ako dospelí kráčajú s dobou ruka v rukáve tínedžeri. Fenomén vysedávania za počítačom do neskorej noci je, našťastie, pomaly, ale isto nahradený iným spoločenským javom. Mladí dali STOP hlučným slúchadlám v ušiach a venujú sa napríklad modernému floorballu, hoopnotice alebo posilňujú celé svoje kostrové svalstvo na mestských plavárňach. Nestačí sa len dozvedieť o  účinkoch kozieho mlieka či o tom, že pŕhľava dvojdomá je už po stáročia považovaná za ozajstný všeliek, ale treba schytiť krčah do vlastných rúk a pripiť si na zdravší život. Uvedomme si, že život je príliš krátky nato, aby sme si o zdraví a kráse len listovali v magazínoch!

Autor článku: Tatiana Kovalčinová

Dátum zverejnenia: