Prežite dobu jedovú!

Prežite dobu jedovú!
Zdroj: bigstockphoto.com

Novinka Ako prežiť dobu jedovú je užitočným sprievodcom pre každého, kto nečaká na čarovnú pilulku, ale berie zodpovednosť za svoje zdravie predovšetkým do vlastných rúk.
Autorka bestsellerov o dobe jedovej  Anna Strunecká považuje za dôležité informovať o možnostiach prevencie civilizačných ochorení a upozorňuje na riziká modernej doby, ktoré sú spojené napríklad s očkovaním, konzumáciou liekov či prídavných látok do potravín. Venuje sa ale aj úskaliam niektorých alternatívnych metód.

V najnovšej knihe Ako prežiť dobu jedovú sa venuje rizikám konzumácia sóje, Coca - Coly či populárneho MMS.
„Za najväčších škodcov ľudského zdravia a najhorších zabijakov ja osobne považujem napríklad aspartám, glutamát, formaldehyd, fluoridy a hliníkové ióny, hormonálne disruptory, lieky statíny a niektoré vakcíny, pretože pôsobia celkom nepozorovane. Sú to látky, ktoré patria medzi povolené, schválené a dokonca sa bežne používajú v súčasnej medicíne.
Ľudia, pochopiteľne, neumierajú ako muchy hneď po ich užití. Mnohé z nich sa v organizme hromadia a ich účinky sa môžu prejaviť hoci aj po desiatkach rokov. Kadejakí odborníci sú však ochotní zo všetkých síl obhajovať ich zdravotnú bezchybnosť.“

Glutamát a aspartám sú najčastejšie používané ochucovadlá, zvýrazňovače chuti, bez ktorých sa v súčasnosti výroba potravín a nápojov, ako sa zdá, nezaobíde. Sú o to nebezpečnejšie, že nás zdravotnícke a bezpečnostné inštitúcie neustále presviedčajú o ich neškodnosti. Tieto jedy obsahuje veľké množstvo potravinárskych výrobkov a nachádzajú sa aj v liekoch a v niektorých vakcínach.
Aspartám je prítomný vo vyše 6000 druhoch potravín, nápojov a cukroviniek a obsahuje ho okolo 500 farmaceutických výrobkov. Ponúkajú nám ho najmä v tzv. produktoch bez cukru, odporúčaných na redukciu váhy a pre diabetikov. Ročne sa ho vo svete vyrobí 15 422 140 kilogramov...

Kniha Ako prežiť dobu jedovú ponúka vyše 360 strán rád a odporúčaní, ako si zlepšiť život a nenechať sa nachytať reklamou, či neoverenými informáciami. Poradí ako si chrániť zdravie, aká je pravda o fluoridoch a IQ, ktoré ovocie je zakázané, ale dozviete sa aj o škodlivosti a prospešnosti mäsa pre človeka.
V samostatnej kapitole si prečítate o najhorších utajených jedoch vo vitamínoch, suplementoch a zdravej potrave. Dostanete aj rady k blížiacej sa chrípkovej sezóne a autorka poukáže na riziká a prínosy hormonálnej antikoncepcie.

"Píšem iba o tom, čomu rozumiem a pre čo nachádzam podklady v odbornej literatúre,“ tvrdí autorka profesorka Anna Strunecká. „Nikoho nenútim, aby mi veril a svoje názory šírim iba tam, kde ich ľudia chcú počúvať."

Autor článku: Vydavateľstvo Ikar

Dátum zverejnenia: