korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Čistou domácnosťou k psychickému zdraviu

Čistou domácnosťou k psychickému zdraviu
Zdroj: bigstockphoto.com

Z najnovších poznatkov vedcov vyplýva, že v prípade použitia rezkejšieho pohybu pri upratovaní si neskultúrňujete len obytný priestor, ale priaznivo pôsobíte aj na svoju duševnú výkonnosť a pohodu. Tu by sa oplatilo navštíviť stránky firmy na zameranej na umývanie ekologickým spôsobom Topservis. Stačí polhodinka fyzickej námahy, pri ktorej trošku zdvihnete svoj srdcový tep aspoň raz za pár dní. Pritom vôbec nezáleží na tom, či driete vo fitnes centre, alebo umývate okná. V obidvoch prípadoch zabraňujete vzniku malátnosti či depresie.

Ako zverejnila BBC, čím aktívnejšie a intenzívnejšie sa fyzickej námahe venujete, tým očividnejší vplyv to má na vašu celkovú pohodu. Existuje totiž priama úmera medzi aktívnym životným štýlom a naším pozitívnym prežívaním reality. Odborníci na University College of London svoje poznatky získavali na vzorke niekoľko desiatok tisíc dobrovoľníkov, ktorí sa zúčastnili výskumu súvislosti cvičenia a psychickej vyrovnanosti. V dotazníkoch predchádzajúcich výskumu  niekoľko tisíc respondentov zo Škótska priznalo, že sa u nich často prejavujú úzkosť, stres, strach a depresie.

U bežných ľudí, ktorí sa aktívne aspoň raz za sedem dní venujú nejakej aktivite, sa výskyt depresií a úzkostí znižuje až o celú jednu tretinu. Pritom u tých, ktorí sa iba pravidelne venujú čistiacim prácam a túto činnosť nezanedbávajú, sa percento vzniku psychickej poruchy znižuje až o celú pätinu. Bolo tiež dokázané, že napríklad nepoctivé utieranie prachu z parapet a skríň ako fyzická aktivita nepostačuje. Zjavne je potrebné sa pri upratovaní domácnosti trošku zapotiť, čo zabezpečí aspoň štvrťhodinka intenzívneho pohybu. Viac by zo svojich skúseností mohla porozprávať firma na čistenie čalúneného nábytku a odstraňovanie roztočov z kobercov Topservis.

Jedno z vysvetlení prečo fyzická aktivita priaznivo vplýva na našu psychickú pohodu je, že cvičenie odblokováva jednotlivé metabolické príčiny úzkosti, čo môžu byť zápaly a srdcovocievne ochorenia. Treba však jedným dychom dodať, že ani odborníci zatiaľ nie sú schopní presne vysvetliť zákonitosti medzi spomínanou fyzickou aktivitou a psychickou vyrovnanosťou človeka. ʺ Priaznivé účinky pohybu na psychiku človeka boli dokázané už mnohokrát, ale až teraz sme dokázali rozlúsknuť záhadu minimálneho množstva fyzickej aktivity, ktorou dokážeme ovplyvniť psychiku človeka, ʺ tvrdí Mark Hamer z University College of London. ʺ Pritom sa však jedná obrazne povedané o starovekú záhadu, čo vlastne vzniklo skôr, či vajíčko, alebo sliepočka. Ľudia, ktorí prežívajú depresiu a strach, veľmi cvičeniu a upratovaniu neholdujú. ʺ

Čistota a jej vplyv na našu pohodu

Netreba podceňovať ani jednoduchý vplyv jestvovania v čistom, umytom a útulnom priestore. Určite si vie každý predstaviť ako by to vyzeralo, ak by sme svoju prácu či jednoducho oddych doma vykonávali v zašpinenom priestore, kde sú špinavé, fľakaté koberce, preplnený smetný kôš, či prach, kam sa len pozrieme. Ak neholdujete upratovaniu, čisteniu či umývaniu okien, je tu firma na hĺbkové čistenie kresiel Topservis. Jedná sa o profesionálov v  čistení bytov bez zdĺhavého čakania a podľa princípov pre zdravé upratovanie (priestor bez mikroorganizmov), ktorí používajú čistiace prostriedky bez chemikálií vhodné do biologických čističiek. Roztoče, špina ani mikroorganizmy sa tak u Vás nebudú cítiť ako doma.

Autor článku: Topservis

Dátum zverejnenia: