DVD "Škola chrbtice" - manuál pre používateľov chrbtice

DVD "Škola chrbtice" -  manuál pre používateľov chrbtice
Zdroj: bigstockphoto.com

REVITALIS, ako neštátne zdravotnícke zariadenie zamerané na fyzioterapiu pohybového aparátu, oslávilo na jeseň 2014 10 rokov existencie vydaním DVD pre laickú verejnosť. DVD je výsledkom 25-ročnej praxe fyzioterapeutky Mgr. Lucie Mercekovej, špecializujúcej sa na bolesti chrbtice a kĺbov. Ide o obdobu knižnej publikácie "Škola chrbtice", ktorej bola pani Merceková spoluautorkou. V šiestich kapitolách nájdete napríklad teoretické informácie o vzniku mechanických poškodení  platničiek, ale aj často prehliadané dôvody, ktoré môžu viesť až k bolesti chrbtice. 

DVD je odpoveďou na požiadavku množstva pacientov ťažko sa orientujúcich na trhu všakovakých pomôcok, zaručujúcich vyliečenie ich bolesti.

Súčasťou DVD je aj návod na efektívnu pomoc v akútnom bolestivom stave, ergonomické riešenie pracovného sektora v kancelárii alebo pri fyzických prácach v záhrade či v domácnosti. Vybrané cvičenia pre krčnú chrbticu sú z veľkej časti použiteľné i počas pracovnej doby. Cvičenia pre krížovú chrbticu sú zostavené s ohľadom na porušené platničky, svalovú nerovnováhu, oslabené brušné svaly a pod. DVD je určené aj pre tých, ktorí radi efektívne zmenia návyky, aby bolesti predišli.

Ak bojujete s bolesťou chrbtice či kĺbov a doposiaľ ste nenašli efektívny spôsob terapie, skúste si vybrať z doporučení overených praxou. DVD nájdete na www.revitalis.sk  za cenu 11,90€.

Autor článku: Rehabilitačné štúdio Revitalis

Dátum zverejnenia: