FITjazz vás zbaví stresu a bolestí!

FITjazz vás zbaví stresu a bolestí!
Zdroj: bigstockphoto.com

Je vynikajúcou prevenciou bolestí chrbta a kĺbov, spôsobených nesprávnymi návykmi, a neraz poskytuje aj veľkú úľavu pri miernych bolestiach chrbta a kĺbov. Možno ste už počuli o modernom tanci FITjazz. Jeho prínos je v prevratnom prístupe k držaniu tela a spôsobu precvičovania tanečných a posilňovacích prvkov. Skrátka, budete chodiť vzpriamene, získate perfektnú postavu a pružnú chrbticu, nebude vás bolieť chrbát a bude z vás vyžarovať energia!

Je to tanec pre všetky generácie – študentky, mamy aj seniorky. Tanec, ktorý prináša radosť a odbúrava stres. V knihe Fitjazz nájdete všetko o tejto tanečnej technike – vznik, ako správne stáť, praktické rady, základné pozície a polohy.

Fitjazz prináša:
● radosť z tanca a pohybu,
● ovládnutie a správne držanie tela,
● posilnenie a formovanie postavy,
● zoštíhlenie,
● úľavu od bolestí chrbta a kĺbov,
● lepšiu pružnosť chrbtice a väčšiu pohyblivosť,
● rozvoj koordinácie a predstavivosti,
● harmonizáciu svalového napätia v tele,
● fyzickú a psychickú rovnováhu,
● sebapoznanie,
● radosť, radosť, radosť...

Fitjazz a chudnutie
V roku 2013 sa uskutočnil výskum súvisiaci so stanovením záťažovej zóny počas hodiny fitjazzu. Z meraní vyplynulo, že hodina fitjazzu sa zväčša pohybuje v záťažovej zóne 60 až 70 percent maximálnej pulzovej frekvencie, čo je najefektívnejšia zóna na spaľovanie tukov.  Fitjazz je teda ideálnou formou tanca na spaľovanie tukov a formovanie postavy. Len čo si osvojíte základné pohybové prvky fitjazzu, bude sa vaša pulzová frekvencia pohybovať v ideálnej zóne na zoštíhlenie.

Praktické rady
Na hodinu fitjazzu si vezmite pohodlné oblečenie, ktoré vás nebude obmedzovať v pohybe. Môžete si zvoliť športový alebo tanečný úbor. Tancuje sa zväčša naboso, v chladnejších dňoch v ponožkách. Existuje však aj vhodná obuv. Užitočnou pomôckou je protišmyková podložka, ktorá chráni pred chladom od zeme a zabraňuje, aby sa nám pri harmonickej polohe pokĺzli nohy. Pri cvičení si na podložku položte uterák, ktorý vsiakne prípadnú vlhkosť tela. Určite nezabudnite na fľašu s vodou, aby ste si počas tanca mohli doplniť tekutiny.

Všetko o modernom tanci Fitjazz nájdete v novej knihe.

Autor článku: Vydavateľstvo Ikar

Dátum zverejnenia: