12. máj je medzinárodným dňom zdravotných sestier

12. máj je medzinárodným dňom zdravotných sestier
Zdroj: bigstockphoto.com

12. máj je medzinárodným dňom opory celého zdravotníctva, dňom mimoriadne pracovitých, verných svojmu namáhavému povolaniu, oddaných pomoci pacientom, nezriedka preťažených a často za úbohú almužnu pracujúcich našich najmilších zdravotných sestier.

Ich etika, profesionalita, ochota väčšiny z nich je pre chod zdravotníctva nepostrádateľná. Vyjadrime im vďačnosť za ich vľúdnosť, trpezlivosť, pokoru, láskavosť, za ich osobnostné i morálne kvality, za všetok ten nezaplatiteľný (a žiaľ obvykle aj nezaplatený) čas, ktorý venujú každému pacientovi. Poďakujme im, že nie všetky odišli do zahraničia, že zostali napriek nízkym mzdám verné Slovensku, hoci je to sotva dvesto kilometrov a možno aj bližšie, kde by sa ich životná úroveň zdvihla o tri poschodia nahor.

Uctime si ich ťažkú prácu a v tento ich deň - ak budeme mať cestu okolo ambulancie či nemocnice, kde sme boli či bývame pacientmi, prinesme im na znak vďaky aspoň symbolický kvietok, aby cítili, že si ich vážime a ceníme a aby sme ich aspoň takto symbolicky podporili.

Autor článku: Hont Medik s.r.o.

Dátum zverejnenia: