Ako vám pomôže acidobázická rovnováha?

Ako vám pomôže acidobázická rovnováha?
Zdroj: bigstockphoto.com

Veľa ľudí dnes trpí zdravotnými ťažkosťami, ktoré klasická medicína nedokáže uspokojivo vysvetliť. Medzi takéto problémy patria napr. reuma, osteoporóza, plesňové ochorenia čriev, chronické kožné choroby, migréna, rakovina, dna či stavy duševného vyčerpania. Lekári využívajúci aj poznatky prírodného liečiteľstva však odpoveď majú – za pôvodcu najrôznejších zdravotných problémov považujú prekyslenie v rámci látkovej premeny. Dnešný životný štýl a najmä spôsob stravovania smerujú práve ku kyslosti v organizme.

Všetko sa však dá postupnými a cielenými krokmi napraviť. Práve v tomto bode prichádza na pomoc kniha Acidobázická rovnováha, ktorá okrem zaujímavých vedeckých poznatkov a praktických tipov prináša aj 8-dňovú kúru na upravenie metabolizmu od kyslého k neutrálnemu obohatenú o chutné a jednoduché recepty.

PRÍČINY PREKYSLENIA
To, ako žijeme, je rozhodujúci faktor nášho pocitu zdravia. Na acidobázickú rovnováhu (acidobázu, ABR) majú negatívny vplyv tieto činitele:
* stres a rozčuľovanie
* nedostatok spánku
* fajčenie
* drogy
* nedostatok tekutín
* nedostatok pohybu

SYMPTÓMY PREKYSLENIA
Postihnutý organizmus zväčša jasne manifestuje, že niečo nie je v poriadku. Symptómy ochorení treba brať vážne, pretože v ich pozadí môže byť aj nevyvážené hospodárenie tela s kyselinami a zásadami. Prejavy môžu byť rozmanité:
* celková vyčerpanosť
* reuma
* dna
* studené ruky a nohy
* chronické zápaly
* migréna
* neurodermatitída
* plesňové ochorenia
* bledá, suchá a nečistá koža
* vypadávanie vlasov

Acidobázická rovnováha nastupuje pomaly, nie okamžite po tom, ako sa človek začne zásadito stravovať. V záujme žiaduceho vyrovnaného hospodárenia tela s kyselinami a zásadami sa najprv musia v svalovine odbúrať uskladňované kyseliny.

Prekyslenie a imunitný systém

Chronickým prekyslením sa podnecuje odbúravanie bielkovín v našom tele. Zároveň s tým sa môže  organizmus ocitnúť v stave núdze, ak nie je dostatočná novotvorba krvných zložiek – teda imunoglobulínu a protilátok. Náš imunitný systém ich môže potrebovať, a keď ich nemá dostatok (a chronické prekyslenie k tomu jednoznačne vedie), značí to pokles obranyschopnosti organizmu.

Autor článku: Vydavateľstvo Ikar

Dátum zverejnenia: