Ikony československého dizajnu na veľtrhu nábytku Moddom

Ikony československého dizajnu na veľtrhu nábytku Moddom
Zdroj: bigstockphoto.com

Nábytok z minulého storočia sa v súčasnosti teší veľkej obľube – najmä medzi mladými ľuďmi, ktorí sa neuspokoja so súčasným dizajnom a chcú svoj interiér ozvláštniť zaujímavým starším kúskom a dodať mu originálny nádych. Jednoducho, to, čo sme ešte donedávna vyhadzovali a vymieňali za nové, je v súčasnosti predmetom veľkého dopytu.

Ako sme bývali kedysi a ako retro kúsky zakomponovať do súčasného interiéru, sa dozviete na veľtrhu nábytku Moddom v bratislavskej Inchebe od 14. do 18. októbra. Jedna z expozícií bude venovaná práve prehliadke retro nábytku. „Funkčný a nadčasový nábytok patrí do kultúry dneška. Snaží sa o to, aby ľudia vo svojich interiéroch získali pocit domova, ktorý v sebe skĺbi čaro minulosti s prítomnosťou“, hovorí Tomáš z firmy Designoza, ktorá na Moddom prináša najzaujímavejšie kúsky z minulého storočia.

Na veľtrhu si budete môcť pozrieť unikátne kreslá od jedného z najznámejších českých dizajnérov J. Halabalu, knižnice, stolíky, stoličky, lustre a najrôznejšie doplnky. Ak sa vám niektorý z vystavených kúskov zapáči, môžete si ho, samozrejme, aj zakúpiť.

Retro nábytok je však len malý zlomok z Moddomu. Aj na tento rok si pre vás organizátori prichystali obrovský výber zariadenia do celého interiéru, nábytkové trendy a doplnky rôznych štýlov. V ponuke nájdete napríklad dekoratívne obkladové panely od spoločnosti Piedra Slovakia, ktoré sú novinku na slovenskom trhu. Svojou ľahkosťou (6-8 kg/m2) a dokonalým vyhotovením predstavujú ideálne riešenie pre interiér a exteriér. Montáž je nenáročná („puzzle systém“) a výsledný efekt zaujme aj tých najnáročnejších.

Chcete mať všetko pod kontrolou? Potom určite oceníte unikátne TOPsedačky s dokovacou stanicou, nabíjačkou na mobil, bluetooth, reproduktormi, rádiom, MP3, USB a kopou úložného priestoru. Sedačky Phase prinášajú nové poťahové materiály zo špeciálnych polyesterových vlákien s úpravou Easy-care, ktoré sú odolné voči oderu. Firma MSJ sa pochváli sedacou súpravou Serena s unikátnym dizajnom navrhnutým pre tých najnáročnejších zákazníkov. Variabilné pohodlie sedenia s nastaviteľnou chrbtovou opierkou predĺži hĺbku sedenia o cca 40 cm a vytvorí tak doslova "letisko" na ležanie pre celú rodinu. Potrpíte si na kvalitný spánok? Luxusné matrace a postele King Koil a Serta od spoločnosti Koratex sa vyznačujú luxusným dizajnom, zázemím storočnej tradície, ručnou výrobou a použitím najlepších prírodných materiálov.

Inšpirovali sme vás? Omnoho viac toho nájdete v Inchebe na veľtrhu Moddom od 14. do 18. októbra. Viac na www.incheba.sk .

Autor článku: Incheba, a.s.

Dátum zverejnenia: