Bibliotéka láka knižnými novinkami aj sprievodným programom

Bibliotéka láka knižnými novinkami aj sprievodným programom
Zdroj: bigstockphoto.com

Ak patríte k milovníkom kníh a čítania, rozhodne si nenechajte ujsť najväčší knižný sviatok na Slovensku – Bibliotéku v bratislavskej Inchebe, ktorá  vás od 5. do 8. novembra prenesie do fantastického sveta príbehov.

Bibliotéka je už viac ako 20 rokov miestom, kde môžete vybrať z bohatej ponuky kníh od slovenských i zahraničných vystavovateľov, stretnúť sa so svojimi obľúbenými autormi a vychutnať si atraktívny sprievodný program plný knižných noviniek a zaujímavých diskusií.

Exkluzívnymi hosťami tohtoročnej Bibliotéky budú Cilla a Rolf Börjlindovci, švédska autorská dvojica, ktorú určite poznajú najmä milovníci severskej krimi. Na veľtrhu predstavia svoju knižnú novinku Temný úsvit.

Zo slovenských autorov sa návštevníci budú môcť stretnúť Michala Havrana, ktorý predstaví knihu Eseje, Jozefa Kariku s  novinkou Čierna hra. Hra mafie, Kristínu Farkašovú (Som mama), Jozefa Banáša (Dementi. Správa o stave republiky), Magdu Vášáryovú s knižnou novinkou Terapia kultúrou, Juraja Červenáka s jeho najnovšou detektívkou z prostredia Bratislavy Ohnivé znamenie a mnohých ďalších. K jeseni patrí nielen Bibliotéka, ale aj Džezáky, ako im ľudia familiárne hovoria. A práve to je názov knihy Mariana Jaslovského a Petra Lipu, ktorá patrí k novinkám knižného veľtrhu.

Okrem diskusií s autormi sa bude na jednotlivých pódiách čítať aj variť podľa kuchárskych kníh – na pódiu Čítame s chuťou sa predvedie napríklad mladá a talentovaná Lucia Súkeníková, ktorá miluje tradičnú slovenskú kuchyňu, ale pritom má dušu experimentátora.

Vzťah ku knihám si treba budovať už  odmalička. Bibliotéka preto myslí aj na detských čitateľov, ktorí si tu nájdu prezentácie najnovších detských knižiek. Okrem iného napríklad pokračovanie knihy, ktorá vznikla na základe večerníčkov - Mimi a Líza 2. V rozprávkovej dielni Mama, tata, čítajte s nami! sa deti budú hrať, tvoriť a rozprávkovať. Ďalšie pódium venované deťom s názvom Deti sú naše knihy pripravuje okrem iného prezentáciu a krst knižky Madam ježibaba si chce pozrieť svet autorky Zuzany Csontosovej.

A pozor! Bibliotéku si tento rok budete môcť vychutnať ešte dlhšie. Pre všetkých, ktorí sú cez deň zaneprázdnení, sú predĺžené otváracie hodiny veľtrhu. Každý deň si tak knižný sviatok môžete vychutnať až do 20:00, v nedeľu 8.11. budú brány Bibliotéky otvorené do 18:00.

Autor článku: Incheba, a.s.

Dátum zverejnenia: