Zbierka DNI NEZÁBUDIEK 2015 sa končí 31.12.2015

Zbierka DNI NEZÁBUDIEK 2015 sa končí 31.12.2015
Zdroj: bigstockphoto.com
Liga za duševné zdravie kampaňami destigmatizuje duševné problémy, pretože mlčanie udržuje tabu, znemožňuje rýchle riešenia a odsúva neliečených ľudí do sociálnej vylúčenosti. Tohtoročná kampaň vyvrcholila 12-tym ročníkom Zbierky DNI NEZÁBUDIEK a o pár dní sa skončí.

Celoslovenská kampaň DNI NEZÁBUDIEK 2015 sa začala v septembri, sprevádza ju celonárodná Zbierka, ktorá sa koná viacerými formami. Okrem SMS-ky alebo príspevku na ulici môžete poslať finančný príspevok aj priamo na čísla účtov Ligy alebo si založiť vo svojej banke trvalý príkaz a poukazovať menšiu sume ale pravidelne.

ZBIERKA  „DNI  NEZÁBUDIEK“ MÁ  TRI  FORMY : 
1. Cez mobil SMS v hodnote 2,- Eur na číslo 833,      skončila
2. dobrovoľný príspevok za nezábudku v uliciach do 20.9.2015, skončila
3. z banky alebo cez Internet priamo na účty Ligy v Sberbank Slovensko a VUB Banke  - a ešte trvá pár dní do 31.12.2015.

Prečo to robíme?
V rámci stigmatizácie sa ľudia, ktorí žijú medzi nami a majú svoje spoločenské zázemie, nechcú priznávať so svojimi duševnými problémami, resp. s tým, že sa liečia. Je to ich výsostné právo a niet sa im čo čudovať. Boja sa celkom oprávnene, že by prichádzali o svoju ľudskú dôstojnosť, o živobytie a o celý svoj život. Naša nevedomosť a predsudky škodia týmto ľuďom.  Pretože mnoho ľudí sa radšej k duševnej poruche neprizná a ani sa nelieči! Možno sa vďaka korektným vedomostiam o duševných poruchách, aj vy naučíte nebáť sa duševných porúch. Môžu stretnúť každého, neodvíjajú sa od vzdelania či bohatstva alebo nebodaj silnej vôle. 

Pomôžte nám pomáhať !  Pošlite finančnú pomoc na čísla účtov Ligy za duševné zdravie !

Autor článku: Olga Valentová,  kontakty s verejnosťou,  Liga za duševné zdravie SR
Zdroj foto: Olga Valentová

Dátum zverejnenia: