korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Rodiny hendikepovaných detí budú mať o starosť menej

Rodiny hendikepovaných detí budú mať o starosť menej
Zdroj: Naturamed
Dieťa je radosť, ale tiež záväzok na celý život, vyžadujúci nekonečnú lásku, trpezlivosť a prirodzene, aj hmotné zabezpečenie. Toto všetko treba znásobiť, ak je predmetom starostlivosti dieťatko, ktoré sa narodilo s hendikepom.

Rodiny so zdravotne znevýhodnenými deťmi majú dosť dennodenného boja s výchovnými výzvami a existenčnými problémami, než aby sa trápili aj nevšímavosťou ľahostajného okolia. V súlade s týmto solidárnym heslom sa spojili traja silní partneri – Centrum včasnej intervencie Žilina, OZ Parasport 24 a NaturaMed Pharmaceuticals – a konkrétnou formou pomoci uľahčili životy tým, ktorí to potrebujú.

Zuzana Vačková, ambasádorka spoločnosti špecializujúcej sa na predaj výživových doplnkov, odovzdala v mene NaturaMed Pharmaceuticals tri darovacie šeky. Prvý, v hodnote 1000 eur, šiel rodine hendikepovaného Mathiaska na úhradu fyzioterapie formou intenzívneho cvičenia. Odovzdanie prebehlo 25. mája v Bratislave.

Populárna slovenská herečka, ktorá má s angažovaním sa v charite už bohaté skúsenosti aj pod záštitou NaturaMedu, sa neskôr presunula do Žiliny, kde symbolicky – na Deň detí -  odovzdala finančný príspevok spoločnosti určený na zlepšenie kvality života detí z Centra včasnej intervencie. 800 eur poputuje na kúpu osobného počítača.

Tretí darčekový šek v hodnote 960 eur poslúži na zabezpečenie počítačového programu Tobi Gaze Viewer, neoceniteľnej pomôcky na zhodnotenie kognitívnych schopností dieťaťa. Na tomto dare participoval NaturaMed s OZ Parasport 24, ktorého benefičné aktivity dlhoročne podporuje i prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska.
Súčasťou darov bolo aj 20 balení výživového doplnku OmegaMarine Forte+. Zásobuje telo omega-3 mastnými kyselinami z čerstvého nórskeho lososa, zložkami, ktoré majú okrem iných zdravotných benefitov nezanedbateľný podiel na správnom vývoji detského mozgu. Keďže si ich telo nedokáže vyprodukovať samo, je v najlepšom záujme rodičov, aby pravidelný prísun omega-3 dodali svojim deťom formou optimálnej výživy bohatej na ryby, a tiež prostredníctvom kvalitných výživových doplnkov. Viac informácií na www.omegamarineforte.sk .

Zdroj: Naturamed

Dátum zverejnenia: