korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Prečo by ste aj vy mali piť japonský zelený čaj Sencha?

Prečo by ste aj vy mali piť japonský zelený čaj Sencha?
Zelený čaj Sencha je najobľúbenejším čajom v Japonsku. Má jemnejšiu chuť ako ostatné zelené čaje. Vďaka množstvu vitamínov, minerálov a antioxidantov má pozitívne účinky na náš organizmus. Jednou z najväčších výhod je, že sa dá piť v zime horúci a počas leta studený.
 

Vlastnosti zeleného čaju Sencha


Sencha patrí medzi najrozšírenejší typ zeleného čaju v Japonsku. Existuje viacero jeho druhov podľa obdobia zberu, vďaka čomu sa mierne líšia farbou a chuťou. Japonské zelené čaje sú od čínskych iné tým, že oxidácia listov je zastavená naparením horúcou parou po dobu 15-20 sekúnd. Krátko po naparovaní sú listy zvinuté, tvarované a následne sa sušia, čím sa uvoľnia aromatické látky a rozdelia sa podľa kvality.
Cena tých menej kvalitných sa pohybuje okolo 5 € za 50 g, zatiaľ čo cena tých prvotriednych dosahuje až 80 € za 50 g. Možno sa vám zdá drahý, ale 5 g čaju vystačí na 250 ml vody a dá sa zaliať 2-3-krát, nehovoriac o množstve účinkov, ktoré má.
Ideálna farba horúceho zeleného čaju Sencha je zelenkavo zlatá. Chuťovo má ľahko trávovú chuť, je stredne trpký a osviežujúci. Jeho chuť ovplyvňuje okrem obdobia zberu aj od teploty vody, v ktorej je lúhovaný. V teplej vode je „mäkší” ako v horúcej.
 

Účinky čaju


Zelený čaj Sencha obsahuje vitamíny C a E a má množstvo minerálov a antioxidantov potrebných pre ľudské telo. Zvyšuje imunitu, znižuje vysoký krvný tlak a dokonca aj hladinu „zlého“ cholesterolu LDL v krvi. Okrem iného môže regulovať hladinu cukru v krvi u ľudí s cukrovkou alebo aj zabrániť vzniku ochorenia. Taktiež je prevenciou rakoviny a sklerózy multiplex. Čaj obsahuje teín (teda kofeín), ktorý zvyšuje sústredenosť, povzbudzuje a potláča únavu, preto sa ho neodporúča piť pred spánkom. Do krvi sa uvoľňuje postupne, čím je jeho účinok dlhodobejší.
 

Zelený čaj Sencha chutí aj za studena a prospieva vašim zubom

 
Zelený čaj Sencha obsahuje množstvo zdraviu prospešných látok. Dá sa lúhovať 2-3-krát. Výhoda zelených čajov je, že sa dajú piť aj za studena, čím cez leto osviežite svoj organizmus. Zaujímavosťou tohto čaju je, že napomáha k zdraviu ústnej dutiny a dá sa využiť aj na čistenie zubov. V čaji sa nachádza fluorid v prírodnej forme. Pri pití si tak posilníte zubnú sklovinu a osviežite dych.

Zdroj:

Dátum zverejnenia: