korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Čistý nos je pre novorodenca mimoriadne dôležitý

Čistý nos je pre novorodenca mimoriadne dôležitý
Zdroj: sterimar.sk
Narodenie dieťaťa predstavuje pre novorodenca množstvo zmien, Po pôrode musí novorodenec prejsť mnohými zmenami, vďaka ktorým sa prispôsobuje novým životným podmienkam mimo tela matky. Už niekoľko sekúnd po pôrode dieťa začína samostatne dýchať.
 
Udržanie čistého a priechodného nosa prispieva k lepšiemu dýchaniu, uľahčuje dojčenie, kŕmenie a spánok dojčiat. Pravidelné čistenie nosa pomáha regenerovať a posilňovať nosovú sliznicu, čím umožňuje dôležitú ochranu celého organizmu. Jedným z najpríjemnejších, najbezpečnejších a najúčinnejších spôsobov ako čistiť nos Vášho dieťatka už po narodení je používať mikrosprej morskej vody Stérimar baby.
Stérimar baby je mikrosprej morskej vody, 100%-ný prírodný, fyziologický, bez konzervačných látok. Je vhodný na dennú hygienu nosa pre deti od 0 rokov veku.
StérimarTM baby pomáha jemne a šetrne vyčistiť detský nos, odstrániť nadbytočný hlien a odsávať hlieny u detí, ktoré ešte nevedia fúkať z nosa (odporúča sa pred každým použitím odsávačky), a tým uľahčiť dojčenie a spánok dojčiat, zvlhčovať suchú a podráždenú nosovú sliznicu (suchý vzduch, znečistené ovzdušie, ústredné kúrenie, klimatizácia, kúpanie v chlórovanej vode).
 
 
Keď má dieťatko upchatý nos
 
 
Stérimar baby Na upchatý nos je prvý a jediný o meď obohatený hypertonický roztok morskej vody na slovenskom trhu pre deti už od 3 mesiacov. Prirodzene uvoľní upchatý nos a pomáha bojovať s baktériami. Stérimar baby Na upchatý nos má špeciálny anatomicky tvarovaný aplikátor, ktorý sa vďaka bezpečnostnej zarážke dostane len do bezpečnej hĺbky detského nošteka. Hypertonický roztok znamená, že koncentrácia  solí je vyššia ako v bunkách ľudského tela. V prípade, že je nosová sliznica pri nádche  opuchnutá a zadržiava viac  vody ako obyčajne,  je práve použitie hypertonického roztoku morskej vody spôsob ako opuch prirodzene uvoľniť. Funguje  na princípe osmózy, čím sa vyrovná  koncentrácia solí na obidvoch stranách. Stérimar baby Na upchatý  nos obsahuje morskú  vodu, ktorá je mimoriadne bohatým zdrojom minerálov a stopových prvkov. Tie pozitívne pôsobia na sliznicu nosa a pomáhajú plniť jej fyziologické funkcie. Stérimar baby Na upchatý nos je naviac  obohatený o meď, ktorá  potláča rast a množenie baktérií, pôsobí protizápalovo a pomáha chrániť pred komplikáciami nádchy.

Čo na upchatý nos pre bábätko?

Stérimar baby Na upchatý nos
je prvý a jediný o meď obohatený hypertonický roztok morskej vody na slovenskom trhu pre deti už od 3 mesiacov.
Pomáha uvoľniť upchatý nos a vďaka medi pôsobí proti baktériám.
Stérimar baby Na upchatý nos má špeciálny anatomicky tvarovaný aplikátor, ktorý sa vďaka bezpečnostnej zarážke dostane len do bezpečnej hĺbky detského nošteka.

Prečo hypertonický roztok?

Hypertonický roztok znamená, že koncentrácia solí je vyššia ako v bunkách ľudského tela.  V prípade, že je nosová sliznica pri nádche opuchnutá a zadržiava viac vody ako obyčajne, je práve použitie hypertonického roztoku morskej vody spôsob ako opuch prirodzene uvoľniť.
Funguje  na princípe osmózy, čím sa vyrovná koncentrácia solí na obidvoch stranách. Stérimar baby Na upchatý nos obsahuje morskú vodu, ktorá je mimoriadne bohatým zdrojom minerálov a stopových prvkov. Tieto pozitívne pôsobia na sliznicu nosa a pomáhajú plniť jej fyziologické funkcie.

A prečo práve meď?

Stérimar baby Na upchatý nos je naviac obohatený o meď, ktorá ničí baktérie, pôsobí protizápalovo a pomáha chrániť pred komplikáciami nádchy - zápalom stredného ucha a prinosových dutín.

Prípravok Stérimar baby Na upchatý nos je zdravotnícka pomôcka. Je to 100% prírodný hypertonický roztok morskej vody bez konzervačných látok. Môže byť kombinovaný aj s inými liekmi na liečbu nádchy. Kúpite ho v lekárni. Balenie má obsah 50 ml, približne 150 dávok.
Stérimar Baby - jednoducho čistý noštek
 
StérimarTM baby pomáha:
 
  • jemne a šetrne vyčistiť detský nos aj u detí, ktoré ešte nevedia fúkať z nosa (odporúča sa pred každým použitím odsávačky)
  • zvlhčovať suchú a podráždenú nosovú sliznicu (suchý vzduch, znečistené ovzdušie, ústredné kúrenie, klimatizácia, kúpanie v chlórovanej vode…)
  • regenerovať a posilňovať obranyschopnosť nosovej sliznice po nádche a operačných zákrokoch
  • uľahčiť dojčenie a spánok dojčiat
 
      StérimarTM baby

•    Má špeciálny, anatomicky tvarovaný aplikátor, ktorý sa vďaka bezpečnostnej zarážke dostane len do bezpečnej hĺbky detského nošteka.
•    Mikrodifúzny sprej zabezpečí, že sa morská voda dostane k celému povrchu nosovej sliznice.
•    Jemný tlak vstreku je prispôsobený detskému nošteku aby nedráždil sliznicu.
•    Prvým a najdôležitejším predpokladom správnej aplikácie je správna manipulácia.
 
                                      Dávkovanie

  • 2 až 6 krát denne krátko vstreknúť do každej nosovej dierky.
  • Môže sa použiť v každej polohe bez ohľadu na to, či dieťatko leží, alebo sedí.
  • Odporúča sa na čistenie nosa aj pred podaním iných liekov do nosa 
  • Vhodný na denné používanie.
 

Prípravok Stérimar baby je zdravotnícka pomôcka. Je to 100% prírodný izotonický (fyziologický) roztok morskej vody bez konzervačných látok. Kúpite ho v lekárni.
 Zdroj: sterimar.sk

Dátum zverejnenia: