Chystáte rekonštrukciu? Zvoľte zdravé a estetické steny

Chystáte rekonštrukciu? Zvoľte zdravé a estetické steny
Zdroj: rigips.sk
Rekonštrukcia či akákoľvek úprava domu alebo bytu si však vyžaduje dôslednú prípravu a zabezpečenie materiálu od profesionálnych firiem. Pri výbere materiálu je dôležité myslieť na niekoľko dôležitých aspektov, akými sú funkčnosť, zdravotná nezávadnosť, ekonomická a časová náročnosť, či životnosť a možnosť dodatočných alebo neskorších úprav.

Systém povrchovej úpravy stien má  totiž okrem estetickej funkcie za úlohu aj chrániť pred mechanickým poškodením a zabezpečiť potrebné vlastnosti vnútornej steny, medzi ktoré patrí akustika materiálu, tepelná izolácia, odpudzovanie prachu a ochrana pred ohňom. Kde však hľadať?

Pokojne zabudnite na klasické vápenato cementové omietky a siahnite po modernom a funkčnom riešení vo forme sadrových stierok a omietok. Medzi širokou ponukou nájdete aj omietky a stierky Rimano a Rimat od spoločnosti Rigips, ktorá poskytuje certifikované riešenia s profesionálnym poradenstvom v oblasti stavebníctva. Všetky produkty spoločnosti sú recyklovateľné, vyrobené z ekologicky nezávadných materiálov a šetrné voči životnému prostrediu.

Prečo zvoliť sadru?

V porovnaní s klasickou vápenato cementovou omietkou má sadrová omietka niekoľko predností. Sadra ako stavebný materiál disponuje vlastnosťami, ktoré dokážu vytvoriť v interiéri príjemné a estetické prostredie, je bez zápachu a vďaka jej prírodnému pôvodu aj zdravotne nezávadná.

Už tenká vrstva sadrovej omietky Rimano dokáže zlepšiť klímu v dome a poteší vás aj ekonomická stránka investície. Použitie týchto omietok a stierok totiž dokáže výrazne zrýchliť rekonštrukciu a vaše náklady budú podobné ako pri štandardných omietkach a stierkach. Z praktického hľadiska sa potešíte z minimálneho upratovania, nehrozí žiaden prach z brúsenia omietok, naopak, je možná rýchla aplikácia a stena je v krátkom čase pripravená na maľovanie alebo tapetovanie. Problémom nie sú ani dodatočné opravy omietok.

Ekologicky, zdravo a príjemne

Sadra je prírodný produkt a z tohto dôvodu je vhodná do všetkých miestností. Obzvlášť vhodná je pre alergikov a do detských izieb, pretože vďaka hladkému povrchu a antistatickým vlastnostiam sa na stenách upravených Rimanom neusadzuje prach.
Každý moderný dom či byt potrebuje možnosť regulovať vlhkosť, ktorá je spojená s bežným užívaním priestorov. Pri sprchovaní, kúpaní, varení, či dýchaní je produkovaná vlhkosť, ktorú dokáže sadrová omietka Rimano vďaka veľkej pórovitosti čiastočne vstrebať a naspäť odovzdať do priestoru v čase, keď je vzduch nežiaduco suchý.

 

Estetickosť a vysoká kvalita

Systém povrchových úprav pomocou sadrovej omietky Rimano umožňuje využitie na všetkých bežných pevných stavebných podkladoch, na steny aj stropy. Pri zachovaní technologického postupu a správnej aplikácii stierky nie je potrebné ju celoplošne brúsiť, napriek tomu bude vynikať dokonale hladkým povrchom. Pri špecifickejších požiadavkách je možné steny dokončiť podľa vlastného vkusu, napr. rôznymi maliarskymi technikami, plastickými reliéfmi, obkladačkami alebo tapetami.

Bezpečnosť a protipožiarna ochrana

Sadrové omietky Rimano nie sú horľavé a patria do skupiny A1 stavebných materiálov (nehorľavé). Počas tvrdnúceho procesu sa spája časť vody so sadrou, ktorá zostáva v sadre naviazaná v kryštalickej forme. V prípade, že dôjde k požiaru sa voda postupne uvoľní a takýmto spôsobom zaistí protipožiarnu ochranu stavebných konštrukcií a ich častí.

Investícia do omietok a stierok Rimano a Rimat je dlhodobou záležitosťou, ktorá umožňuje upravovať priestory, či miestnosti podľa potrieb a funkcii, ktoré majú pre vás v danom životnom období plniť.  Vo firme Rigips vám na e-mailovej adrese rimano@rigips.sk radi odporučia kvalitnú dodávateľskú firmu a poskytnú všetky informácie o najvhodnejšom riešení pre vás.

www.rigips.sk
 

Dátum zverejnenia: