Neviete si rady? Zavolajte lekárovi na telefóne

Neviete si rady? Zavolajte lekárovi na telefóne
Zdroj: dovera.sk
Prvá komplexná služba lekár na telefón už funguje aj na Slovensku. Ak vás prekvapil problém týkajúci sa zdravia a neviete, ako postupovať, môžete sa poradiť s lekárom telefonicky.
 
„Po celodenných hnačkách som už nevedel, čo robiť. Pritom stačilo poradiť sa cez telefón. Neveril by som, že návod na zlepšenie bude taký jednoduchý. Paracetamol, čierny čaj a ryžový odvar zabrali. Môj lekár mi na druhý deň povedal, že by mi poradil to isté,“ povedal Jozef, ktorý už DôveraLinku24 využil.
 
DôveraLinka24 je tu pre všetkých poistencov zdravotnej poisťovne Dôvera dostupná bezplatne a kedykoľvek na telefónnych číslach 0850 500 024 alebo 0905 500 024. Platí sa len cena hovoru. 
 
Ak volajúci súhlasí, lekári môžu nahliadnuť do jeho záznamov v zdravotnej poisťovni, kde nájdu údaje o liekoch, vyšetreniach alebo o výjazdoch záchranky. Umožní im to čo najlepšie poradiť.
Lekári môžu cez telefón pomôcť radou najmä pri chrípke, prechladnutí, alergiách, tráviacich ťažkostiach alebo pri menších úrazoch. Volajúci sa s nimi môžu poradiť o dávkovaní a o kombináciách liekov alebo pomôžu nájsť najbližšiu pohotovosť.
 
Táto služba však nie je záchranka. Čiže ak ide o vážne stavy, treba volať číslo 112. Uložte si do mobilu číslo lekára na telefón, čiže 0850 500 024 alebo 0905 500 024, aby ste ho mali po ruke. Viac informácií na www.doveralinka24.sk .

Zdroj: Dovera
 

Dátum zverejnenia: