V Košiciach sa budú sťahovať dve ortopedické ambulancie do vynovených priestorov

V Košiciach sa budú sťahovať dve ortopedické ambulancie do vynovených priestorov
Zdroj: UNLP Košice
Košice, 28. marec 2017 - Po novom sa dve ortopedické ambulancie pre dospelých a jedna pre deti budú nachádzať vo vynovených priestorov v Pavilóne zdravia v areáli na Rastislavovej ulici v Košiciach. Súčasťou sťahovania sú aj priestory denného stacionára pre podávanie infúzií pre ortopedických pacientov.
 
Ku sťahovaniu pristúpila UNLP Košice najmä v záujme zvyšovania kvality zdravotnej starostlivosti. V doterajšom umiestnení, v pôvodných priestoroch v pavilóne II., ktorý bol postavený pred takmer 100 rokmi, už napriek dlhoročnej snahe o úpravu prostredia nebolo možné dosiahnuť podmienky zodpovedajúce dnešným potrebám. V nových podmienkach dochádza v Pavilóne zdravia k skoncentrovaniu starostlivosti o pacientov s ochorením pohybového aparátu v zmysle umiestnenia pracovísk ortopédie, ortopedickej protetiky a taktiež rehabilitácie, osteológie a reumatológie do jednej budovy. To umožňuje nielen zlepšenie starostlivosti, ale aj zjednodušenie transportu pacientov, ktorých mobilita je často horšia. V nových podmienkach je dosiahnutý plne bezbariérový prístup do všetkých priestorov, ktorý v pôvodnom umiestnení nebol plne technicky realizovateľný.
 
Sťahovať sa budú ambulancie v období 01.04.2017 do 07.04.2017. V tomto období budú ambulancie zatvorené a budú ošetrovať iba akútne stavy v osteologickej ambulancii v Pavilóne zdravia.

Zdroj: UNLP Košice

Dátum zverejnenia: