Výskyt rakoviny hrubého čreva stúpa, sledovať svoj stav možno domácim testom.

Výskyt rakoviny hrubého čreva stúpa, sledovať svoj stav možno domácim testom.
Zdroj: Pixabay.com
Bratislava, 11. apríla 2017 - Ročne sa na Slovensku diagnostikuje viac ako 3600 prípadov rakoviny hrubého čreva a konečníka. V ich výskyte vedieme európsky rebríček a v svetovom rebríčku sme druhí. Počet pacientov s týmto závažným ochorením stúpol za posledných 5 rokov o 23%. Dôležitá je preto prevencia a včasná diagnostika. Vďaka prebiehajúcej kampani na www.veroval.sk   môžete test na skryté krvácanie získať zdarma.

Najviac ohrození sú ľudia starší ako 50 rokov. Tí by mali u lekára pravidelne absolvovať test na okultné (skryté) krvácania do stolice, ktoré hradia poisťovne. Ak sa vám interval medzi návštevami lekára zdá dlhý alebo cítite nepohodu, môžete sa preventívne otestovať aj sami. Od minulého roku to umožňuje domáci test Veroval Prevencia črevných ochorení, jeden z desiatky nových testov pre domácu diagnostiku. "Rýchlosť a presnosť našich testov je porovnateľná s laboratórnymi testami. Ich veľkou výhodou je fakt, že je možné pohodlne a jednoducho vykonať v pohodlí domova. Túto skutočnosť ocenia najmä tí, ktorí sa chcú otestovať na krvácanie do stolice, čo je samo o sebe v celku nepríjemné vyšetrenie. Vyhodnotenie testu trvá iba päť minút ," vysvetľuje jeho prínos brand manažérka  Markéta Pilná z Hartmann-Rico, ktorý testy dodáva na trh.
 
Ak vás teda trápia hnačky alebo zápcha, chudokrvnosť, únava, dýchavičnosť, úbytok váhy, brušná nepohoda, alebo ste už zaznamenali prítomnosť krvi v stolici, máte možnosť zistiť viac o možnej príčine v pohodlí domova.

"Krvácanie do stolice môže byť známkou ochorenia čriev, ako sú zápaly a črevné polypy, ale aj začínajúceho nádorového ochorenia čreva. Preto u nás prebieha skríning rakoviny hrubého čreva pomocou testu na skryté, tzv. okultné, krvácanie do stolice. Pozitivita testu ešte neznamená ochorenie, ale je dôvodom k návšteve lekára, ktorý zvolí ďalší postup ", vysvetľuje MUDr. Jana Bendová, všeobecný lekár pre dospelých.
 
Každý domáci test obsahuje návod s podrobnými inštrukciami, ktoré vás testovaním prevedú krok po kroku. Ku všetkým testom existujú aj inštruktážne videá, ktoré nájdete na webe www.veroval.sk či na YouTube kanáli spoločnosti HARTMANN - RICO. Domáci test Veroval Prevencia črevných ochorení je voľne dostupný v lekárňach a predajniach zdravotníckych potrieb za odporúčanú maloobchodnú cenu 6,90 €.
 
Domáce testy Veroval
Značka Veroval predstavuje najširšie spektrum diagnostických testov pre domáce použitie u nás. Popri CRP teste, ktorý sa používa pre rozlíšenie vírusovej a bakteriálnej infekcie, je k dispozícii deväť testov na podporu prevencie a včasnej diagnostiky vážnych ochorení - na Zistenie alergie, Neznášanlivosť lepku, Borélia z kliešťa, Zápal močových ciest, Nedostatok železa, Prevencia črevných ochorení, Prevencia žalúdočných ochorení, Cholesterol, Drogy a Mužská plodnosť.
 
Test Veroval Prevencie črevných ochorení zdarma
V prípade záujmu o test Prevencia črevných ochorení možno aktuálne využiť prebiehajúcu kampaň a získať test zdarma. Stačí zaregistrovať svoj email na webe www.veroval.sk , vybrať si test a zodpovedať jednoduchú otázku. Výherca obratom získa kupón, za ktorý si môže do 10 dní vyzdvihnúť test zadarmo v najbližšej lekárni. Kampaň trvá  do 30. apríla a pripravených je 5 000 testov.

Zdroj: Hartmann - Rico

Dátum zverejnenia: