UNLP Košice sa aj tento rok zapojí do Európskeho dňa melanónu

UNLP Košice sa aj tento rok zapojí do Európskeho dňa melanónu
Zdroj: Pixabay
Košice, 9. máj 2017 - Zhubné nádory kože patria vôbec medzi najčastejší typ rakoviny u človeka a neobchádzajú ani ľudí v mladom veku. Ako ďalej konštatuje primár kliniky dermatovenerológie, MUDr. Tomáš Kampe, MPH, rakovina kože môže byť liečiteľná za predpokladu, že je diagnostikovaná a liečená v predstihu. Preto je dôležité, aby verejnosť bola informovaná o rizikových faktoroch jej vzniku a možných príznakoch tohto závažného ochorenia.

Okrem vyšetrenia kožného povrchu a už prítomných znamienok sa dermatológovia počas Európskeho dňa melanómu chcú zamerať predovšetkým na objasňovanie rizikových faktorov vzniku rakoviny kože a zdôrazňovanie významu preventívnych vyšetrení. „Rakovina kože nezmizne, ak ju budete ignorovať. Naopak, umožníte tým jej šírenie a vznik komplikácií, čo v prípade malígneho melanómu môže mať fatálne dôsledky ," dopĺňa primár MUDr. Kampe. Podujatie sa koná pod záštitou Európskej akadémie dermatológie a venerológie.
            
Preventívne bezplatné vyšetrenie v rámci kampane budú košickí dermatológovia realizovať dňa 10.5.2017 v priestoroch Kliniky dermatovenerológie na Tr. SNP 1 v Košiciach (na 8. poschodí) v čase od 8:00 hod do 14:00 hod.

Zdroj: UNLP Košice

Dátum zverejnenia: