Diagnóza na celý život: Vieme, ako sa môžete cítiť lepšie!

Diagnóza na celý život: Vieme, ako sa môžete cítiť lepšie!
Zdroj: Rajo
Bratislava, 24. máj 2017 - Porucha trávenia známa ako laktózová intolerancia postihuje čoraz viac Slovákov. Práve pre nich je konzumácia mliečnych výrobkov tabu, keďže zakaždým im hrozí nepríjemná nevoľnosť, ako aj bolestivé kŕče. Riešenie je pritom úplne jednoduché. Známy slovenský výrobca mliečnych produktov, spoločnosť Rajo a.s., do svojho sortimentu zaradil alternatívne laktofree výrobky vhodné aj pre tých, ktorí by sa mlieka museli inak úplne vzdať. Ak by tak spravili, hrozil by im vznik osteoporózy, alebo aj akútny nedostatok vápnika a vitamínu D.

Čo je to laktózová intolerancia?
Laktóza je zložitý cukor, ktorý sa nachádza v mlieku a mliečnych produktoch. Keď ho zjete, v čreve sa s pomocou dostatočného množstva enzýmu rozštiepi na jednoduché cukry, teda glukózu a galaktózu. Tento proces však nastane len vtedy, keď sa vo vašom tele nachádzala laktázy dostatok. Jej deficit sa označuje ako laktózová intolerancia. „Laktózová intolerancia sa, žiaľ, liečiť nedá, no existuje mnoho spôsobov ako sa môžete zbaviť nepríjemných príznakov a cítiť sa lepšie. Jedným z nich je aj hľadanie vhodnej náhrady,“ vysvetľuje známy slovenský odborník na výživu MUDr. Peter MINÁRIK, PhD.

Patríte do rizikovej skupiny?
Medzi faktory, ktoré môžu prispieť k tomu, že sa stanete alergickými na laktózu, patrí:
  • Narastajúci vek – laktózová intolerancia sa zvykne vyskytovať najmä u dospelých ľudí, menej často u bábätiek či malých detí.
  • Etnicita – diagnóza sa najčastejšie vyskytuje u ľudí afrického, ázijského,hispánskeho a amerického pôvodu.
  • Predčasne narodenie – deti, ktoré sa narodia predčasne, môžu mať znížené hladiny laktázy, pretože tenké črevo vyvíja bunky produkujúce tento enzým až pred koncom tretieho trimestra.
  • Choroby tenkého čreva – problémy tenkého čreva, ako nadmerný bakteriálny rast, celiakia a Cronovova choroba, môžu spôsobiť nedostatok laktázy.
  • Určité druhy liečby rakoviny – radiačná liečba rakoviny brucha alebo črevné komplikácie z chemoterapie, môžu tiež vyvolať problém so spracovaním laktózy.

Trpíte nepríjemnými príznakmi aj vy?
To, či trpíte laktózovou intoleranciou, zistíte veľmi jednoducho aj sami. Svojho lekára by ste mali navštíviť, ak v rozmedzí 30 minút až 2 hodín od konzumácie mliečnych výrobkov začnete pociťovať jeden alebo aj viac z týchto nepríjemných príznakov:
  • Nadúvanie
  • Kŕče
  • Hnačka
  • Plynatosť
  • Nevoľnosť

Aj s neznášanlivosťou laktózy môže byť vaše telo schopné spracovať aspoň isté množstvo tohto zložitého cukru. Zatiaľ, čo niektorým stačí aj minimálne množstvo na to, aby začali pociťovať nepríjemné príznaky, iní dokážu tolerovať omnoho viac, kým sa alergia prejaví. Ako mnoho iných porúch trávenia, aj táto je individuálna.

Kedy navštíviť lekára?
Ak na sebe pozorujete časté prejavy vyššie spomínaných symptómov, neváhajte a navštívte lekára. Jednoznačne ale nezvažujte samoliečbu v zmyslenie kompletného vylúčenia mliečnych výrobkov z každodennej stravy. Podobný prístup by vám mohol spôsobiť nedostatok vápnika či vitamínu D.

Po konzultácii s lekárom je zvyčajne najlepším riešením nájsť vhodnú náhradu. V súčasnosti to už nie je problém ani na slovenskom trhu. Najznámejšie mliekarenské spoločnosti aj v našich končinách začali s výrobou takzvaných laktofree produktov, k nim patrí aj Rajo, ktoré vyrába kvalitné bezlaktózové mlieko, tvaroh, cottage cheese či dva druhy smotany.

Život s laktózovou intoleranciou
Laktózová neznášanlivosť nie je život ohrozujúcou diagnózou, hoci vie človeku poriadne znepríjemniť existenciu. Možné je, že sa u vás nepríjemné problémy prejavia len minimálne a budete sa musieť naučiť rozlišovať, koľko si môžete dovoliť.

Ak máte podobný problém a chcete zlepšiť svoj život, pamätajte na tieto skutočnosti:
1. Pri slabšej forme intolerancie si môžete trochu mliečnych produktov dopriať v jedle, keďže laktóza sa trávi lepšie, keď ju konzumujete s inými potravinami.
2. Niektoré mliečne výrobky sú lepšie stráviteľné ako iné, patrí k nim jogurt, tvaroh, ako aj syry.
3. Na slovenskom trhu už niektoré mliekarenské spoločnosti vyrábajú laktofree produkty, ktoré sú pre ľudí s vaším problémom najvhodnejšie.

Zdroj: Rajo

Dátum zverejnenia: