Ako sa pripraviť na letný festival?

Ako sa pripraviť na letný festival?
Zdroj: Pixabay.com

Bratislava, 6. júl 2017 - Máme tu čas letných festivalov a ten najväčší začína už dnes. Záchranári zo spoločnosti Falck pripravili pre vás pár praktických rád, ako zvládnuť účasť na ňom bez ujmy.

1. Dodržiavajte pitný režim. Pivo ani iné alkoholické drinky sa do pitného režimu nepočítajú. Vody, minerálky či čaju by ste mali vypiť dvakrát toľko ako alkoholu.

2. Raňajky? Určite! Poriadne sa ráno najesť vám môže vyslovene zachrániť život. Vyvarujete sa kolapsom.

3. Nezabudnite na opaľovací krém, klobúk a plavky.

4. Na škodu určite nebude malá cestovná lekárnička, ktorá by mala obsahovať lieky na bolesť hlavy, roztok pri dehydratácii, gél na uštipnutie hmyzom, lieky na alergie, či hnačku a rýchloobväzy.

5. Pribaľte si aj teplé oblečenie, v noci môže byť chladno alebo sa môže počas festivalu náhle ochladiť. Zoberte si pre istotu pršiplášť, gumáky či celtovinu na stan. Ak chcete byť pripravení na všetko, veci v stane si zbaľte do sáčkov, aby ste mali istotu suchých vecí aj v prípade prietrže mračien.

6. Hygiena – hm áno, ideálne je dostať sa pod sprchu. Keď však nie ste úplne trpezlivý typ, zoberte si so sebou antibakteriálny gél a veľa vlhčených vreckoviek a môžete si doniesť aj bandasku na vodu. Toaletné papiere na toi toikách nie sú nekonečné, tak si zoberte aj svoj.

7. Praktické veci, ktoré určite oceníte: prenosný adaptér na mobil, baterka, vytlačený program či harmonogram festivalu, aby vám nič neutieklo.

8. Nové priateľstvá – ak v dave stratíte svojich priateľov, nepanikárte. Namiesto toho, aby ste polovicu večera strávili ich hľadaním, zoznámte sa s novými :).

Zdroj: Falck

Dátum zverejnenia: