Samoliečba hemoroidov najčastejšie skončí na chirurgickom stole

Samoliečba hemoroidov najčastejšie skončí na chirurgickom stole
Zdroj: DoktorPRO
Bratislava, 25. september 2017 - Proktológia je pomerne mladý odbor. Proktológia, ako samostatná disciplína, sa vyčlenila pomerne nedávno, pred 45 rokmi, kedy definitívne už bolo zrejmé, že táto oblasť je dostatočne komplikovaná a problémom konečníka by sa nemal venovať chirurg, ale samostatný odborník. Pokiaľ pociťujete v konečníku svrbenie, pálenie alebo je prítomné krvácanie – okamžite je potrebné sa obrátiť na lekára. Veď to vôbec nemusia byť hemoroidy, ale môže ísť dokonca o nádorové ochorenie, liečba ktorého si vyžaduje veľmi zodpovedný prístup.
Proktológovia sa veľmi často stretávajú s tým, že pacient sa počas niekoľkých rokov pokúša hemoroidy vyliečiť si sám, pravidelne si kupuje čapíky a mastičky, ale bez dosiahnutia výsledku aj tak skončí u lekára. A výsledná diagnóza býva už úplne iná.
Prvé príznaky hemoroidov sú dôvod na okamžitú návštevu lekára! Ale väčšina z nás z nejakého dôvodu ignoruje toto odporúčanie a odkladá návštevu u proktológa do poslednej chvíle, keď je náš stav už neznesiteľný. Takí už raz sme: ak nás pichá v srdci, nehanbíme sa ísť ku kardiológovi, ale keď máme problémy s konečníkom, spoliehame sa na náhodu a na to, že „to prejde samo“. Medzitým sú ochorenia konečníka veľmi rôzne, avšak symptomaticky sú v niečom podobné. Majú závažný charakter a len odborník môže stanoviť, o aké ochorenie ide.
Oneskorená návšteva proktologického centra, v prípade nepríjemných pocitov v konečníku, vedie k vzniku závažných ochorení. Napríklad k vzniku abscesu, sekundárnej kolitídy, rovnako ako k zhubným nádorom. Čím dlhšie zápal trvá, tým ťažšie je ho odstrániť. Z prebiehajúcej kolorektálnej choroby sa stáva chronické ochorenie.
Kto má predispozíciu na hemoroidy? Ak vašich rodičov trápili hemoroidy, tak je pravdepodobné, že toto ochorenie môžete mať aj Vy. Často je spojené s rozšírenými žilami na nohách. Okrem toho, aj počas tehotenstva sa môžu objaviť prvé príznaky hemoroidov. Hemoroidy môžu mať aj ľudia, trpiaci zápchami. Ak máte málo pohybu alebo práve naopak váš organizmus zažíva silnú fyzickú záťaž, hrozia vám problémy s konečníkom . Konzumácia štipľavej stravy vo veľkých množstvách, nedostatok potrebného množstva vlákniny v dennom jedálničku, nadmerná konzumácia alkoholu taktiež môžu byť príčinou ochorenia konečníka.
Na klinike DoktorPRO Bratislava sa hemoroidy (aj iné proktologické ochorenia) liečia v akomkoľvek štádiu a, čo je dôležité, BEZ CHIRURGICKÉHO ZÁKROKU . Používajú sa  moderné metódy, ktoré umožňujú lekárovi správne určiť chorobu a často dokážu predísť onkologickým ochoreniam. Okrem toho, v záujme pohodlia a komfortu si pacienti môžu vybrať proktológa sami. Pre pacientov, ktorí sú veľmi hanbliví, to môže mať podstatný význam. Ženy dostávajú pri vyšetrení jednorazovú proktologickú bielizeň. Odborníci kliniky DoktorPRO vyberú najvhodnejšiu liečbu s ohľadom na trvanie choroby, jej prejavy a individuálne vlastnosti pacienta. Po ukončení terapie na klinike DoktorPRO dostanete vyčerpávajúce odporúčania a rady o tom, čo robiť, aby Vás táto choroba viac nezasiahla.
Pokiaľ nemáte dostatok informácií alebo nie ste presvedčení, že sa môžete bez operácie zbaviť choroby, ktorá Vás trápi, vytočte telefónne číslo kliniky DoktorPRO 0-800-200-000 . Objednajte sa k proktológovi, absolvujte vyšetrenie a bude to prvý krok na ceste k uzdraveniu.

Zdroj: DoktorPRO

Dátum zverejnenia: